Skocz do zawartości

Cr 125 po regeneracji. Pęknięty cylinder


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tragedia.

Po regeneracji nicasilu czeskiego, złożeniu moto wszystko było ok. Odpalił od razu. Duża kompresja i naprawdę duża moc.

 

Ale po drugim baku, zauważyłem wyciek płynu. Na zdjęciu zamieszczam miejsce pęknięcia. Wszyscy dookoła mi mówią - sprzedaj. Nikt się nie zorientuje. I fakycznie gdybym nie był jaki jestem ro bym takowego sprzedał. Ale nie robię takich rzeczy. Pytanie do Was. Co z tym zrobić? Czy da się to pospawac? Jakoś uratować? Czy cylek na złom? Nie ukrywam ze sezon zaczęty strasznie......

post-81550-0-67521600-1462294259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba to zdjąć zobaczyć jak wygląda od środka przede wszystkim coś pewnie ci wstawiający nicasil spieprzyli ( wysoka temperatura ? ) i pękło albo za mocno dokręciłeś ( na czuja czy klucz dynamometryczny ? )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawam alu więc coś mogę sie wypowiedzieć. Jeśli jest to szpilka z tulejką ustalającą - ogarnięcie tego będzie zakrawać o niemożliwość. Natomiast jeśli jest to szpilka bez tulejki to sprawa jest do odratowania. Trzeba wyciąć całe pęknięcie, zaspawać, poprawić otwór na szpilke, zrobić płaszczyzne pod kołnierz nakrętki i splanować płaszczyznę styku cylindra bazując cylinder na przetoczonym trzpieniu na tokarce. 2-3h solidnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to szpilka z tuleją. Podczas rozbierania (do wysyłki) trzeba było ją zdemontować i podgrzałem ją żeby wyszła. To dlatego?

Dokręcanie kluczem dynamo nie jest możliwe bo z dwóch stron przeszkadza zawór wydechowy. Ale na chama nie dociągałem, z czuciem.

Podczas odebrania cylindra - pęknięcia nie było, tak jak w momencie docierania, dopiero po drugim baku.... Przegrzać go nie przegrzałem bo mam czujnik temperatury który najwięcej mi pokazał na torze ok 74*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podgrzałem ją żeby wyszła

 

a czym grzałeś ? ja słyszałem urban legend że nie wolno grzać otwartym płomieniem , bo metal pęka dlatego zawsze grzeję opalarką albo kuchenką elektryczną nigdy np papiakiem czy lutlampą ale na ile to prawda nie wiem bo nie testowałem :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pęknięcia nie dochodzą do powierzchni roboczej cylka to bym posmarkał na zewnątrz i latał dalej. Przecież tam jest płaszcz wodny, jak nie pójdzie głębiej to takie pęknięcia w zasadzie nie powinny w niczym przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmarkal? Rozumiem żeby pospawac;P

Tylko pytanie się nasuwa. Czy jak dam cylek do pospawania - to czy nie odksztalci się z jednej strony nicasil pod wpływem temperatury... Ale do stracenia dużo nie mam, i tak trzeba zbierać 300usd na Nowy cylinder

 

Ogólnie na tym zdjęciu wygląda jakby ten cylinder był strasznie popekany Ale tam jak się przyjrzeć to pęknięcie jest na około 1.5cm zaraz za nakretka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ale do stracenia dużo nie mam, i tak trzeba zbierać 300usd na Nowy cylinder

 

 

wstaw tam po prostu tuleje u dobrego speca i tyle ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...