Skocz do zawartości

Prędkościomierz- yamaha virago 535 2 YL


LeeToro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nadmienię tylko że za znam się na mechanice jak ksiądz na na seksie- jestem w tej kwestii upośledzony nigdy nie dłubałem w czymś.

 

A więc tak mam yamahę virago 535 2YL ( najmocniejsza wersja może to coś znaczy w tym przypadku) 89r. chciałbym założyć nowy zegar do niej tylko że on jest cyfrowy a jak sie domyślacie raczej w tamtych czasach takich nie zapinali. Ale to nic bardzo mnie również interesowałoby żeby na tym zegarze był inne funkcje jak: poziom paliwa i od biedy może być obrotomierz. obu tych funkcji również nie ma w tym modelu fabrycznie. Pytanie jest takie czy jest możliwość założenia takiego ustrojstwa do mojej Yamahy ? Jak jest to proszę o podesłanie ewentualnych części które musiałbym dokupić i wytłumaczenie krok po kroku (jak dla blondynki).

 

 

 

Wielkie dzięki!

 

:icon_evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w sumie coś takiego wypatrzyłem cenowo przystępne i ma wszystkie parametry które chciałem http://olx.pl/oferta/cyfrowy-licznik-predkosciomierz-obrotomierz-tachometr-lcd-cafe-racer-CID5-IDcw5qt.html#f0ecbf3fd5 pasuje czarny mat do motoru ponieważ jest trochę przerabiany na boobera. Ttylko niech ktoś się wypowie precyzyjnie ewentualnie jakieś konkretne linki do części które powinienem nabyć będę bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez LeeToro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podłączenia Ci nie pomogę, ale takich "chińskich" bajerów szukaj sobie na aliexpress, jest o wiele taniej, np. http://tnij.org/h64ykfz . I nie ma się co obawiać, że to idzie z Chin. Płatności dokonuje się przez Platnosci24.pl w złotówkach, ze zwykłego, polskiego konta bankowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko bo tak na logikę biorąc - żeby podać sygnał do wyświetlacza na temat stanu paliwa, obrotów czy czegokolwiek innego to muszą być czujniki (w baku, w silniku, itp.). A skoro producent nie przewidział takowych.... to na upartego trzeba znaleźć kogoś kto takie rzeczy ogarnia i zapłacić gruby hajs. Tak to widzę. Tylko pytanie czy jest sens.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć bardzo mi głównie na czujniku poziomu paliwa w motocyklu , miałem pomysł aby czujnik umieścić nie w głównym baku tylko tym który jest pod siedzeniem wtedy oddawałby wiarygodny odczyt, bo co do rezerwy to jakoś nie jestem przekonany a jak to mówią lepiej chuchać na zimne. Także jakby ktoś by się znał na forum na elektromechanice lub znał kogoś kogo mógłbym się poradzić bo niestety w moim mieście nie słyszałem o sensownym fachowcu to naprawdę dawałbym pokłony :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co do rezerwy to jakoś nie jestem przekonany

 

Dlaczego nie? Przecież to najbardziej wiarygodny sposób na to żeby wiedzieć ile zostało w baku. Jeździsz na ON, zaczyna przerywać to kranik na RES i masz jakieś 50 - 70km żeby znaleźć stację benzynową. Jak dłużej pojeździsz tym motocyklem to już po przejechanych kilometrach będziesz wiedzieć kiedy wypadało by zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko gdybym miał kranik to byłoby dobrze ale tu jest jakiś przełącznik elektryczny i nie ufam mu ponieważ motor ma swoje lata :)

btw chciałem zawsze cyfrowy prędkościomierz w moto :D



Dobra, Panowie nie rozdrabniajmy się po prostu chce uzyskać odpowiedz na pytanie liczę że ktoś się znajdzie. Widziałem takie przeróbki u innych i chciałbym taką zrobić u siebie:)

Edytowane przez LeeToro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo nie mogłem znaleźć :) nasuwa się mi drugie pytanie czy będzie jakaś różnica jeśli kupie np czujnik poziomu paliwa z innego motoru i podepnę go do swojego cyfrowego zegara ?

Edytowane przez LeeToro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...