Skocz do zawartości

Usługi lakiernicze


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mimo kiepskiej pogody wsiadłem na Fat Boy'a i wraz ze znajomym, który od poniedziałku jest szczęśliwym posiadaczem Maraudera, zrobiliśmy pierwsze w tym sezonie 25 km. Niestety wyjazd zakończył się wielką farsą. Po zaparkowaniu na okolicznym parkingu przed rozstaniem - Marauder zaliczył parkingowa glebę. Załamany kumpel całe wczorajsze popołudnie spędził na tel po warsztatach lakierniczych - porysowany przedni i tylny błotnik na rancie, rama 1 głęboka rysa na szczęście zbiornik uratowany. Po wielu telefonach i rozmowach z różnymi magikami co to oczywiście chcą lakierować całe błotniki i zrobić zaprawkę na ramie - trafił na firmę S-plus. Byliśmy dzisiaj na wycenę robót i tu zaskoczenie. Nie trzeba lakierować wszystkiego - tylko miejscowo nawet rama - tzw metoda Spot. Nestety cena wymusiła chwilową rezygnacje. Cena moto 10 tys, cena lakierowania tzw miejscowego 2 tys zł. Kopara opada. Co wy na to Koledzy? Wiem, że to forum HD ale gleba jparkingowa może dotyczyć każdego niezależnie od sprzęta. Czy u was usługi lakiernicze wyglądają podobnie? Ja zaczynam się bać. Taniej chyba wyjdzie lakierować auto gdzie za element np drzwi średnia cena 500 - 600 zł.

Pozdro z woj podlaskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja ostatnio malowałem sporta.wszystkie elementy.wczesniej lakier mialem idealny,ale kolor srebrny i postanowiłem przemalowac>zbiornik paliwa w najciemniejszym odcieniu bordo z niewielką iloscią kseraliku plus błotniki i boczki.cały koszt to 1200zł.robota zrobiona perfekcyjnie.pół roku szukałem dobrego lakiernika a tu 20 km od domu na wsi młody chłopaczek zajmuje sie renowacją starych aut.robi to z wielką pasją.jak na razie.województwo opolskie.

pozdrawiam

Edytowane przez rock76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego rock76, w cenie o której piszesz parę lat temu lakierowałem całego Junaka. W zakres usługi wchodziło także piaskowanie i pasowanie karoserii. Lakierowanie spot czyli bez konieczności malowania całego elementu jest droższe albo porównywalne do lakierowania całego elementu. Ale płacić za kilka detali 2000 zł to chyba lekka przesada. Macie doświadczenie z lakierowaniem spot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie tworzyć nowego tematu - podepnę wątek lakierów - nic nie znalazłem na forum. Czy jest sposób w HD aby zidentyfikować kod danego lakieru? Dzwoniłem z takim pytaniem do serwisu HD i według nich właśnie w HD nie ma czegoś takiego jak kod lakieru. Jest tylko wewnętrzny numer części HD i można taki lakier u nich zamówić - bagatela najmniejsza ilość około 1 litra - 732 zł po rabacie dla stałego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem naklejki z kodem od wewnątrz błotnika i chyba zbiornika. Gość który mi malował, dobrał po kodzie lakier.(niby wcześniej wyszlifował a potem dopiero dobierał farbę). Wyszło prawie idealnie, na pierwszy rzut oka nie było widać różnicy w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...