Skocz do zawartości

Chrzczone paliwo czy jakaś usterka GSX750F


Leon84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zatankowałem benzynę 98 (pierwszy raz, zawsze na 95) na podrzędnej stacyjce i zaczęły się szopki z silnikiem.

Po paru kilometrach od tankowania, silnik zaczął nierówno pracować na wolnych obrotach.

Następne kilometry przyniosły ciche strzelanie z tłumika przy hamowaniu silnikiem.

Po ok 150 km silnik zaczął tracić moc i nie trzyma wolnych obrotów.

Gaźniki nie reagują na podnoszenie obrotów pokrętłem regulacyjnym.

Silnik ewidentnie nie pracuje na wszystkie cylindry (losowo)

 

Gaźniki czyściłem 1000 km temu (w sumie profilaktycznie bo były idealnie czyste)

Świece wymienione, zawory wyregulowane.

Przed zalaniem 98 silnik pracował idealnie.

Świece po wykręceniu są suche prawidłowo zabarwione.

Na tą chwilę nie zlokalizowałem żadnej nieszczelności w dolocie.

Paliwo w zbiorniku wygląda na czyste/klarowane.

 

Czy takie zachowanie silnika jest możliwe po zatankowaniu trefnego paliwa, czy mam jakąś paskudną awarię?

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie tankowales czasem podczas dostawy paliwa na stacje? Kiedy pompy cysterny mieszaja caly syf w zbiornikach? Lub krotko potem, zanim ten caly szlam znow opadnie na dno ?

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest ze ewentualny syf zatkał filtr paliwa? Bo jesli tak to chyba najlatwiej do niego zajrzeć.

Lub druga wersja, podrzedna stacyjka. Na takich, niewiele osob tankuje 98 wiec to paliwo raz ze moze byc stare a dwa moglo zostac zanieczyszczone.

Kiedys m ie uczulany by na takich stacjach tankować tylko z to co wszyscy lokalesi.

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli byla to jakas szemrana stacja to w tym paliwie moglo byc wszystko, nawet woda. Jak wczesniej koledzy pisali - zlej to w cholere i sprobuj nalac swiezej benzyny. Zlej to do przezroczystej banki jak masz i pozwol sie mu odstac przez noc. Zobaczysz co jest. Moze byc tez tak, ze syf gdzies tam siedzi w gaznikach i nie chce sie wydmuchac. Wtedy pozostanie tylko ponowne czyszczenie...

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nigdy w życiu nie powiedziałbym, że przyczyną tak poważnych problemów z pracą silnika będzie paliwo.

A jednak....

 

Sprawdziłem raz jeszcze jak będzie pracował dzisiaj silnik, a może cudowanie ozdrowieje? :blush:

Niestety dalej tragedia!

Miałem już wyciągać gaźniki, ale za waszą radą spróbowałem z innym paliwem.

Zlałem benzynę ze zbiornika, zatankowałem paliwa 95 ze Statoila i no i próba odpalenia motocykla....

Kręci, kręci, kręci i załapał ale strzela, kicha, sapie :blush:

Zostawiłem silnik na wyższych obrotach a około minutę żeby szybko paliwo z komór pływaków wyssało i nagle szok!

Nagle silnik zaczął pracować idealnie równo, stabilnie, reaguje błyskawicznie na dodanie gazu.

Wszystkie dolegliwości zniknęły jak ręką odjął :crossy: :crossy:

Podczas jazdy zero problemów.

Dla pewności podłączyłem wakuometry, jest OK!

 

Zatem przyczyną wszystkich problemów było paliwo.

Nie wiem teraz, czy to wina tego, że ten silnik nie będzie pracował na 98, choć to bardzo dziwne i wątpię, że prawdziwe, czy benzyna była trefna.

Wrzuciłbym tu adres tej stacji, na której tankowałem, ale nie mając 100% pewności, że to wina jakości paliwa, nie zrobię tego.

Zrobię jednak test tego paliwa.

Zleję go do słoiczka i poobserwuję co się z nim dzieje podczas podgrzewania, chłodzenia, dłuższego stania itp..

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, gdy nie ma sprzedaży paliwa a stany są minimalne. Obstawiam że w benzynie nie było zanieczyszczeń. Raczej straciła swoje właściwości ze względu na długie zaleganie. W najgorszym przypadku mogła się dostać woda.

 

Na pewno to nie jest wina nadwyżki 3 oktanów ;) , jeśli jest Ci to potrzebne do szczęścia to bez problemu moto przepali 98.

 

Dobrze, że moto bez większych konsekwencji wróciło do równowagi.

Edytowane przez rafał 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zatankowaniu już parę lat temu ( jakieś 16 ) paliwa na podrzędnej stacji, wypaliłem dziurę w tłoku - przyczyna- najprawdopodobniej benzyna dobrze wymieszana z olejem napędowym i tym "szczecińskim" rozpuszczalnikiem ( nie wiem czy ktoś pamięta aferę ze sprowadzaniem z DE przeterminowanych rozcieńczalników i rozprowadzaniem w stacjach benzynowych)...

Szczęście, że remont był dość łatwy i mało bolesny zamknąłem się wtedy w 500 zł- robocizny nie liczę bo wsio ( oprócz szlifu cylindrów) sam robiłem...

Motocykl jeździ po dzień dzisiejszy...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też tak miałem, motocykl zaczął szarpać i pierwsze co "nie ma paliwa, zapomniałem zatankować, ale nie przecież dopiero co ze stacji wyjechałem". Nie dało rady jechać, przerywał, dławił się jednym słowem masakra. Wróciłem do domu, zlałem to.. Pojechałem po inne paliwo i motocykl jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na stacji 9 lat,98 mało kto tankuje a paliwo sobie leżakuje w dole i traci swoje właściwości-oktany.Nie wiem czy zauważyłeś,że na niektórych stacjach 98 jest w cenie 95,przeważnie taka ala weekendowa promocja,a prawda jest taka,że stacja chce się szybko pozbyć już starego paliwa,które pewnie jest gorsze już od 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taka przygode z paliwem. Po odstaniu okazalo sie ze w paliwie byla woda.

Za tzw, komuny czasami sie zdarzaly takie przygody, dolewalo sie wtedy do paliwa denaturatu, ktory 'wiaze' wode i moto jakos dalej szlo... O wylewaniu benzyny nikt wtedy nie myslal, bo to dobro niezwykle deficytowe bylo :) .

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...