Skocz do zawartości

Czy się nada? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę do Was z zapytaniem czy Yamaha yzf r 125 nada się jako pierwszy moto dla kobiety? :)

Przeglądałam fora i motovlogi, ale na ten temat nic nie znalazłam :/ może źle szukałam, ale cóż zawsze można przecież zapytać. Mam 167cm wzrostu, ważę ok 58kg. Myślałam jeszcze nad Hondą cbr125 lub nsr125, ale to plan B i tu akurat wiem ze się nadadzą :D

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usiądziesz i sięgasz nogami do ziemi to jak najbardziej się nada.

Ale znając życie zaraz usłyszysz że 125 to nie motocykl i masz brać minimum 600 :)

Tylko trochę nie trafiłaś z działem, do tego pytania.

Edytowane przez fincher

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znając życie zaraz usłyszysz że 125 to nie motocykl i masz brać minimum 600 :)

 

To, że ktoś ma ból dupy bo z racji wieku musi się turlać na sprzętach spełniających wymagania kat. A1, A2 lub B to nie znaczy, że wszyscy są na to skazani :)

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam na takiej kosiarce będziesz jeździć, co najmniej 600 musi być! ;)

Pokaż nam swoje zdjęcia (najlepiej w bikini) to podpowiemy Ci czy się nada czy nie...

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się. Musisz mieć jednak świadomość, że będziesz wyprzedana w mieście na dwupasmówkach przez puszki. Ponadto w trasie specjalnego komfortu też nie będzie, bo raczej Ty będziesz wyprzedzana niż będziesz wyprzedzała. Nawet jeśli będziesz miała cokolwiek wyprzedzić przy prędkościach pozamiejskich, to będzie to wyzwanie. Na Twoim miejscu jednak szukałbym np.Kawasaki Ninja 250. Teoretycznie też maleństwo a jednak jeździ zupełnie inaczej.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZF pozwala na komfortowe poruszanie się, prędkości przelotowe w przedziale 100-110. Z wyprzedzaniem TIR"ów też nie ma problemów, a nikt nie mówi że małą 125"tka ma być najszybsza na trasie.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za rady przy kupnie zwrócę na to uwagę :)

Odnośnie pojemności i prędkości, ja dopiero zaczynam. Wcześniej jeździłam tylko na skuterze no i jako tzw. plecaczek. Moto kupuję żeby się nauczyć, załapać, poszperać w nim i się czegoś dowiedzieć, dla jazdy która mi sprawi przyjemność :) Wolę jeździć dla przyjemności niż zapierdzielać na starcie jak osoba bez mózgu, może najlepiej odrazu 1000cm? Każdy uważa inaczej, ale to moje zdanie. Odnośnie zbierania się yzf oglądałam z nią motovlogi ładnie jeździ :) Motocykl zawsze można przecież zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać -> http://www.scigacz.pl/125,na,Torze,Poznan769,,testujemy,Yamahe,YZF-R125,28554.html

 

bardzo przyjemny sprzęcik, miałem ostatnio okazję przejechać się kilka kółek po krętym, typowo technicznym torze. Co prawda przywykłem do nieco innego poziomu mocy, więc nie będę zachwalał osiągów, chociaż na papierze prezentuje się całkiem zacnie :) 110-120 da radę lecieć na trasie( max podobno prawie 130), pozycja dość sportowa, w winklach składa się jak rower. No i wygląd, wg mnie bardzo ładny jak na 125.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...