Skocz do zawartości

Yamaha R6 2001 Dziura po zerwanym łańcuchu


DaMo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak z widocznego pęknięcia zaczyna wydobywać się olej , za chwilę zaczynamy rozbiórkę silnika dorzucę parę fotek  na koniec dnia  , a  Ja pewnie będę miał parę pytań   

I udało się bebechy na wierzchu , chciałem pospawać na zdjętym bloku  a tu okazjonalnie psikus 🙂 dziwne że jeździł bez objawów - uszkodzony wał korbowy 

teraz pytanie jak dobrać wał oznaczenia 5EB 8J. a na korbowodzie 5C , na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

fotki nie wchodzą 😕

20211031_195548-1.jpg

Edytowane przez dnl71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czemu blok ? 

Wał korbowy już czeka nowy  okazuję się że ktoś pospawał dziurę z bebechami w środku w skutek czego przegrzał łożysko od skrzyni biegów , element który odpadł od łożyska wpadł na wał i zrobił porządek 

dodatkowy plus rozbiórki  , widoczne pęknięcie - i tu pytanie R6 ma nicasil czy tuleje ? , sprawdzałem magnesem przyciąga ale nie tak mocno jak do tulei 

szukałem informacji i lipa nic pewnego , znalazłem na aukcjach że sprzedają tuleje do r6  i zaczynam się gubić 

może jest tu ktoś kto to ogarnął ?

poniżej foto z pozostałości łożyska 

received_5020785794620771.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sukcesu bez walki 😉  co znaczy wcześniej ? rok, dwa czy tydzień?

Praca własna 

koszty 

tuleja 4 szt. -800 zł

kpl. uszczelek 650zł 

 łożysko 50 zł

zimowe zajęcie - bezcenne 🙂 

Edytowane przez dnl71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że idziemy w niewłaściwym  kierunku  temat - Mechanika Ogólna Motocyklowa

czyli jak coś naprawić - ewentualnie co jest w silniku  

używany silnik widziałem gdzieś na allegro 3600 zł https://allegro.pl/oferta/yamaha-r6-rj01-rj03-98-02-silnik-gwarancja-11342763319?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_ss&ev_adgr=Chemia_i_akcesoria&ev_campaign_id=14493242333&gclid=CjwKCAiAp8iMBhAqEiwAJb94z6JIq-tB5iuKRn2_602BsQ23YApzgg716p_ypT7INAJQNjW7GwgXRhoCYn8QAvD_BwE

i nie masz pewności co jest w środku wypada rozebrać i zajrzeć  , podjąłem ryzyko oddałem dzisiaj blok do wstawiania tulei - ma być gotowe na 15 stycznia 2022 

jak już  poskładam dam znać co z tego wyszło i ile km zrobi 

Edytowane przez dnl71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już powinieneś zobaczyć w jakim to idzie kierunku, dwa miesiące na wstawienie tulei.

Osobiście straciłem wiarę w powodzenie jakichkolwiek regeneracji, wnioski wyciągam na podstawie obserwacji z okresu 15 lat pracy w warsztacie samochodowym. Branża "odrobinę" zbliżona jakby nie patrzeć. Te wszystkie zakłady jadące na wieloletnich doświadczeniach, przez telefon niestety. 

Na koniec okazuje się że to wszystko loteria, jak chcesz mieć zrobione dobrze to naucz się, kup sprzęt i zrób sam. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

blok naprawiony trochę to trwało i nie obyło się bez zmiany szlifierni pierwszy warsztat we Wro. zmieniał terminy co 2 tyg. i przeciągnął termin o 3 miesiące 

dopiero warsztat w Piotrkowie poradził sobie bez problemów oraz dotrzymał danego słowa przy takich pracach trzeba uzbroić się w cierpliwość 

mała przygoda z panewkami serwis yamahy we Wro. nie potrafił pomóc z dobraniem panewek a chwila szperania w Internecie i okazuje się że na bloku i wale oraz korbach są cyferki = i wszystko jasne ..

 

277775285_770132454390970_7554724277977712460_n (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...