Skocz do zawartości

Pierwszy skuter 125 - pomoc w kupnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie planuję kupić sobie skuter 125. Mam 16 lat, to będzie mój pierwszy jednoślad - czytałem już na ich temat wiele i szukałem parę godzin. Mam dziewczynę, także chciałbym żeby było jakieś miejsce dla niej. Proszę o Waszą pomoc w kupnie, a mój budżet to jakoś ponad 4 tysiące złotych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy A1 masz? Bo jak nie to celuj w pojemność 150 zamiast 125. Dlaczego? Odkąd weszły przepisy, że na kat. B można poruszać się 125ccm to te pojemności cenowo poszły tak w górę, że niektóre ceny są po prostu chore.

Do wyboru masz sporo skuterów: Leonardo 150, Majesty 150, Pantheon 150, Burgman 150 (wg mnie najładniejszy i miejsca z tyłu sporo).

 

A jeśli nie będzie przeszkadzać pojemność 250 to jest taki fajny skuterek jak Yamaha Majesty 250. Duży, pakowny, komfortowy i pasażer ma tyle miejsca jak na mało którym motocyklu, podczas jazdy kierowca nie dotyka pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy A1 masz? Bo jak nie to celuj w pojemność 150 zamiast 125. Dlaczego? Odkąd weszły przepisy, że na kat. B można poruszać się 125ccm to te pojemności cenowo poszły tak w górę, że niektóre ceny są po prostu chore.

Do wyboru masz sporo skuterów: Leonardo 150, Majesty 150, Pantheon 150, Burgman 150 (wg mnie najładniejszy i miejsca z tyłu sporo).

 

A jeśli nie będzie przeszkadzać pojemność 250 to jest taki fajny skuterek jak Yamaha Majesty 250. Duży, pakowny, komfortowy i pasażer ma tyle miejsca jak na mało którym motocyklu, podczas jazdy kierowca nie dotyka pasażera.

Nie mam prawojazdy A1 planowałem je robić dopiero po 2 mandatach.:D Wpadł mi w oko Peugeot Elystar z 2003 roku parę kilometrów od mojego miasta, miejsca tam jest, dobrze wygląda(tak wiem, że to nie wszystko), ale najprawdopodobniej na wtrysku i chłodzony cieczą. Co myślisz? Oczywiście 125ccm. Jeszcze szukałem PAGGIO X8/X9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal 100 - 150zł jakiemuś mechanikowi motocyklowemu i go weź ze sobą. Najlepszy sposób żeby nie wtopić kasy. Jak nigdy nie miałeś z tym do czynienia to możesz łatwo kupić padlinę i potem będziesz ładował kasę w naprawy, zrobisz jedno a wyjdzie kilka innych kwiatków. Co z tego, że na forum ktoś napisze co masz sprawdzić skoro i tak nie będziesz wiedział jak to powinno prawidłowo działać, czy taki a taki odgłos z silnika jest normalny czy nie.

 

Przebieg? A to w tym kraju istnieją jakiekolwiek auta czy motocykle co mają stan licznika zgodny z prawdą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurdee. Słyszałem i widziałem, że większość jest sprowadzona z Francji/Włoch a tam one są dotarte z wielkim przebiegiem-takich mi odradzasz? Powiedz mi może do jakiego "przebiegu" widocznego najlepiej kupić. I czy ważne jest by zakupić z wtryskiem i chłodzonym cieczą?

Edytowane przez raszer132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziewczyna i 4 tysiące to jedyne co Cię ogranicza to Ja bym pomyślał na twoim miejscu o czymś innym.

Na przykład jakaś nsr'ka, rska, czy innym cośkiem tego typu.

Skuterek fakt faktem wygodny, ale jeśli nie chcesz kupić go tylko po to aby wozić dziewczynę czy zakupy dla mamy to polecałbym jednak jakąś inną opcje.

 

Skuterek zbytnio frajdy z jazdy Ci nie da zaś taka rska czy nsr jednak już da, a poza tym dziewczyna myślę też by była bardziej zadowolona, aniżeli ze skuterka xD.

Oczywiście jeśli chcesz jakoś się zainteresować jednośladami. Ja osobiście sam chciałem kiedyś kupić skuterek 50'tkę by na rybki jeździć i do sklepu tylko, a skończyło się na właśnie rs 125 - a wiadomo nią średnio na ryby idzie jazda :D. A obecnie jestem gdzie jestem, mimo, że nigdy nie pomyślałbym, że odnajdę się na motocyklu.

 

Ale jeśli na pewno chcesz skuter to jakieś kymco albo yamaha majesty. To drugie jest na pewno bardzo przestrzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sie rozejrzeć za Kymco Agility City 125 , duży, mocny skuter na kołach 16 "

 

On jest chłodzony powietrzem i czy ma wtrysk paliwa czy gaźnik? Słyszałem, że chłodzenie powietrzem jest słabe.

Jeśli dziewczyna i 4 tysiące to jedyne co Cię ogranicza to Ja bym pomyślał na twoim miejscu o czymś innym.

Na przykład jakaś nsr'ka, rska, czy innym cośkiem tego typu.

Skuterek fakt faktem wygodny, ale jeśli nie chcesz kupić go tylko po to aby wozić dziewczynę czy zakupy dla mamy to polecałbym jednak jakąś inną opcje.

 

Skuterek zbytnio frajdy z jazdy Ci nie da zaś taka rska czy nsr jednak już da, a poza tym dziewczyna myślę też by była bardziej zadowolona, aniżeli ze skuterka xD.

Oczywiście jeśli chcesz jakoś się zainteresować jednośladami. Ja osobiście sam chciałem kiedyś kupić skuterek 50'tkę by na rybki jeździć i do sklepu tylko, a skończyło się na właśnie rs 125 - a wiadomo nią średnio na ryby idzie jazda :D. A obecnie jestem gdzie jestem, mimo, że nigdy nie pomyślałbym, że odnajdę się na motocyklu.

 

Ale jeśli na pewno chcesz skuter to jakieś kymco albo yamaha majesty. To drugie jest na pewno bardzo przestrzenne.

 

A patrzyłem na NSR i RSki ale to chyba nie dla mnie, niewygodnie by mi było i ani to drugiej osoby przewieść bo mało miejsca i nawet (chyba) nie ma gdzie nóg dać. Sprawdzałem Kymco Agility City i nie wiem, Majesty również pisali o nim, że ogólnie wszystko okej tylko jak jest wilgotno to coś tam świruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy A1 masz? Bo jak nie to celuj w pojemność 150 zamiast 125. Dlaczego? Odkąd weszły przepisy, że na kat. B można poruszać się 125ccm to te pojemności cenowo poszły tak w górę, że niektóre ceny są po prostu chore.

Same mundre rady dajesz koleś na forum ostatnio.

Raszer, Ty nawet skutera 50cm nie masz prawa prowadzić, więc po co te rozmowy o 125cm?? Zrobisz A1, to ogarniesz, co chcesz mieć... ps. Kymco agility chłodzony powietrzem to dobry niedrogi sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same mundre rady dajesz koleś na forum ostatnio.

Raszer, Ty nawet skutera 50cm nie masz prawa prowadzić, więc po co te rozmowy o 125cm?? Zrobisz A1, to ogarniesz, co chcesz mieć... ps. Kymco agility chłodzony powietrzem to dobry niedrogi sprzęt.

Ja właśnie chcę robić A1 przyjacielu, przed zakupem raczej. Co powiedziałbyś o Kymco Agility City, Yamaha Majesty 125 lub Peugeot Elystar 125? Chcę coś bezawaryjne, czytałem o Kymco to pisali, że to Tajwańczyk i jakiś tam słaby silnik jak z chinola. No nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chcę robić A1 przyjacielu, przed zakupem raczej. Co powiedziałbyś o Kymco Agility City, Yamaha Majesty 125 lub Peugeot Elystar 125? Chcę coś bezawaryjne, czytałem o Kymco to pisali, że to Tajwańczyk i jakiś tam słaby silnik jak z chinola. No nie wiem.

Przyjacielu, w Twoim budżecie, to się patrzy na stan dostępnego sprzętu, a nie nastawia na konkretny model (ja bym wolał świeżego Kymco, niż zajeżdżoną Yamahę). Pójdziesz na kurs, to sobie pojeździsz np taką Hondą cbf 125 - to jest biegówka, a nie skuter... Na razie to są tylko dywagacje, z doświadczenia Ci powiem, że i tak pewnie kupisz co innego, niż planowałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...