Skocz do zawartości

Jednoślad z kategorią B bez 3 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zupełnie nowy w temacie motoryzacji, ale od zawsze moim marzeniem było mieć jednoślada. Problem w tym, że mam prawo jazdy kat. B od 1 roku i 10 miesięcy ( a byłem przekonany że 125-ątą można jeździć po dwóch latach posiadania kat. B) dlatego właśnie zwracam się do was o pomoc.

1. Jakimi jednośladami o jakiej największej pojemności lub największej możliwej prędkości mogę się poruszać w tej sytuacji? możecie również polecić mi dokładne modele :)

2. Hipotetycznie - co stałoby się, jeśli w tej sytuacji skontrolowała mnie policja, a miałbym 125-ątkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje drugie pytanie daje do zrozumienia, co i tak masz zamiar zrobić ;).

Odpowiedzi na te pytania są ogólnodostępne zarówno tu na forum, jak i u wujka google.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google "Jazda bez uprawnień" a wyskoczy ci pełno stron na których będą opisane konsekwencje ;)

 

Wpisz też "jazda bez uprawnień a kolizja / wypadek" to wyskoczą jeszcze lepsze strony, które uświadomią ci, że lepiej tak nie jeździć.

 

Z racji tego, że mam w rodzinie rzeczoznawcę ubezpieczeniowego z wieloletnim stażem i nasłuchałem się od niego wielu historii to podsumuję krótko: daruj sobie taką jazdę bo w razie "w" możesz sobie nawalić w kartotekę na długie lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukałem na Google i nie mogłem tego znaleźć, dlatego właśnie trafiłem na to forum po fachową poradę. Jeśli ktoś miałby ochotę podzielić się swoją wiedzą to naprawdę będę wdzięczny :)

 

"Fachową poradę" dostałeś w poście powyżej. Reszta w Twoich rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrat, dziękuje za Twoją odpowiedz, w dwóch zdaniach odpowiedziałeś mi na moje pytanie, tego właśnie oczekiwałem, dziękuję :)

Fajnie jakby reszta chłopaków odpowiedziała w podobny sposób, zamiast wciąż odsyłac mnie gdzieś indziej, myślę że po to jest to forum i ten dział, żeby pomagać, jeśli się mylę poprawcie mnie, jestem człowiekiem. Mógłby jeszcze ktoś pomóc mi z pytaniem numer jeden, proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osiemnastkę od 2014 i prawo jazdy tak samo, zostaje więc mi tylko skuter do 50cm sześciennych, tak? I czy nie kwalifikuje się na 80cm3? Znacie może jakieś inne opcje (ale nie samochód :D) możecie również podać dokładne przykłady, jeśli takowe znacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - skoro ukończyłeś 18 lat w 2014r to nie możesz prowadzić żadnego motocykla czy motoroweru bez uprawnień. Na 50ccm potrzebujesz kat. AM, na większe pojemności A1, A2 lub pełne A. Ciebie akurat kat. A teraz nie dotyczy bo nie masz ukończonych 24 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - skoro ukończyłeś 18 lat w 2014r to nie możesz prowadzić żadnego motocykla czy motoroweru bez uprawnień. Na 50ccm potrzebujesz kat. AM, na większe pojemności A1, A2 lub pełne A. Ciebie akurat kat. A teraz nie dotyczy bo nie masz ukończonych 24 lat.

Na B może prowadzić pojazdy kat. AM i nie ma tu nic do rzeczy jego wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, czyli mogę jechać motocyklem o pojemności maksymalnie 50 cm3 tak? Tym o pojemności 80cm3 juz nie?

 

i o prędkości maksymalnej 45km/h , bo pamiętajmy że w myśl naszego idiotycznego prawa bananowej republiki , pojazd co ma 49ccm ale ,,jedzie'' 80km/h ( a to żaden wyczyn dla 50 , apka rs bez dłubania na dobrej regulacji dobije do 90 ) jest motocyklem a motocykla obecnie nie wolno ci prowadzić legalnie...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...