Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem - Fireblade sc 33 900 RR


Witcher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze moja sc33, wczoraj z kolegami zrobiliśmy 200 km i pod koniec moje moto zaczęło świrować. Dwa albo trzy razy samo wskoczyło na obroty i jakby się na nich zacięło. Myślałem ze to manetka nie odbija ale za drugim razem jak to sie zdarzyło to próbowałem recznie tez odpuścić gaz i nic, zgasiłem moto, zjechałem na pobocze i odpaliłem. Chodziło jakby na ssaniu, trzymając z 2,3 - 2,5 tys obrotów, musiałem je zmniejszyć tym pokrętłem od obrotów pod zbiornikiem.
Gdy dojechaliśmy do domu zorientowałem sie ze silnik chodzi inaczej, kolega nacisnął klamkę od sprzęgła i okazało sie ze to sprzęgło hałasuje, jak jest zimny to tak nie słychać. Załamałem sie bo jestem akuratnie bez kasy i mam lipę w domu.
Rożnica jest tez w drganiach, tzn jak wciskam klamkę to nie czuć drgań a jak puszcze to czuć delikatne drgania na manetce czy ramie... Mam wrażenie ze tez mi moto trochę szarpie jak np toczę się wolno na drugim biegu.
Dziś kolega się nim przejechał i powiedział ze biegi wchodzą elegancko a sprzęgło sie nie ślizga, ponieważ toczył sie powoli na 6tym biegu i przyspieszała normalnie. Koledzy stwierdzili ze słychać kosz ale nie mam co ładować w nią kasy póki biegi chodzą normalnie i się sprzęgło nie slizga.
A jakie jest wasze zdanie? Można faktycznie narazie jeździć?
I spytam się przyszłościowo... Ewentualne koszty części? Mój model z 1998 po lifcie wiec pewno części pasują tylko od roczników 98 i 99? Czy wcześniej było to samo?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i rady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto mam już dwa lata z hakiem. Już od dawna czułem róźnice jesli chodzi o drgania, ze gdy wciskalem klamke sprzegla to ustawaly te delikatne drgania ( idzie je wyczuc jak sie trzyma np zbiornik lub rame ), a tak hałasował pierwszy raz... Dzis zrobilem z 40 km to nie było go tak słychać jak wczoraj, chyba musi być mocno rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...