Skocz do zawartości

Koszty sprowadzenia motocykla z USA...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do was ogromna prosbe- czy ktos orientuje sie jak wyglada akyualnie koszt importu maszynki z USA?

Aktualnie jestem za wielka woda od ponad dwoch miesiecy i z racji ze wakacje przekroczyly polmetek i za maxymalnie dwa miesiace chce byc w Polsce zaczalm intensywnie poszukiwac jakiejs maszynki z ktora chcialbym wrocic.

 

Mysle ze nie tylko mi sie to przyda bo wiele osob czesto o to pyta i zastanawia sie jak to wszystko wyglada.

Czy moze mi ktos dokladnie odpowiedziec na pytanie jakie oplaty musze poniesc przy imporcie do Polski?

 

Wiem ze napewno jest clo ale roznie slyszalem- jedni mowia ze 6% inni ze 9-10%.

Kiedys zdaje sie byl VAT 22% ale czy obowiazuje nadal

(jestesmy juz w Unii wiec moze jakies zmiany)?

Slyszalem tez cos o akcyzie ale nie mam pojecia czy wogole jest a jesli tak to ile?

Jakie sa koszty rejestracji?

Czy sa duzo wieksze niz normalna rejestracja maszyny ktora juz byla zarejestrowana w polsce(karta pojazdu jest wymagana)?

 

Ile kosztuje wyslanie statkiem do Polski, ile mniej wiecej czasu motorek plynie do PL i przez jaka firme najlepiej do zrobic(do kogo tym uderzyc?).

 

Bardzo prosze o porade i jakies informacje i wskazowki. Sprawa jest dlamnie BARDZO PILNA bo mam kilka okazji na oku i musze szybko skalkulowac koszta zeby wiedziec jaka cena jest na konkretne motori atrakcyjna a w ktorym punkcie przestaje juz byc okazyjna.

 

Czekam na wszelkie odpowiedzi i z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chicago jest firma co za 350$ posle Ci moto do czestochowy , moto szukaj z tgz "salvage" mozesz wyrwac cos bez prawa rejstracji ponownej w usa za 10% albo i mniej wartosci rynkowej ( o ile dobrze sie wkrecisz) ale przewaznie ok 60% taniej :!:

rejstracja w polsce nie bedzie problemem :!:

np bez prawa rejstracji za 4 tys $ mozesz spokojnie wyrwa bez ryski suke 2002 gixxer 750

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK spoxik- z tym wlasnie jest wiekszosc tych motorkow( "salvage title").

A jak nazywaja sie te co nie maja prawa rejestracji?

 

A gdzie ty szukasz?? Ja z tego co zdazylem sie zorientowac to albo trzeba trafic dobra prywatna oferte albo miec wejscia bo na E-bayu albo przez firmy handlujace rozbitkami(jak www.argocycles.com ) ciezko znalezc cos naprawde okazyjnego.

 

Ja narazie dowiedzialem sie ze sa takie aukcje na podobnej zasadzie jak E-bay z ta roznica ze pojazdy moznal licytowac rowniez bedac w siedzibie firmy nie tylko przez net. Problem jedynie w tym ze to sa aukcje profesjonalne i zeby tam kupic i wogole zobaczyc co maja trzeba miec licencje dealera a to nie taka prosta sprawa bo troche kosztuje i wymagaja masy papierow i cale nie znaczy ze dostaniesz ta licencje.

 

Dowiedzialem sie przypadkiem ze jeden znajomy ma taka licencje i za pewna dodatkowa odplatnoscia moze mi cos tam kupic.

Narazie mam namierzona pewna fajna sztuke i mam nadzieje ze wszystko z nia OK(widzialem fotki ale chce sprawdzic czy tylko to co na fotkach jest do roboty czy moze cos jeszcze...lepiej zeby nie bylo niespodzianek). Jesli wszystko pojdzie po mojej mysli to w poniedzialek ede ja licytowal i oby mnie nikt nie przebil... oby udalo sie wrwac za dobre pieniazki.

Dam znac jak bede wiedzial jakie sa szczegoly to moze ktos iny tez skorzysta...

 

Aha- Szramer a jak szukac takiej firmy? Tzn. gdzie i o co pytac bo DHL i UPSy nie wchodza w gre bo to expreowe przesylki i bardzo drogie a nic innego nie przychodzi mi do glowy.

Ile motorek bedzie plynal do Polski?

 

Napisz jeszcze jak mozesz jakie oplaty musze w kalkulowac w koszt zakupu motorka tzn. to wszystko co bede musial zaplacic zeby zarejstrowac maszynke...albo chociaz czesc zebym orientacyjnie wiedzial jaki to rzad pieniedzy...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bajdełej...

 

kiedyś widziałem w necie taką stronę z motorkami powypadkowymi i w większości już odbudowanymi w USA, ale bez prawa rejestracji w USA.

 

Ktoś może wie o co mi chodzi :?: :?:

 

... bo grzebałem na forum i nie znalazłem :cry: :cry:

 

także myślę o sprowadzeniu takiego sprzęta :mrgreen: :mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sprowadzić moto ale z niemiec,znalazłem pewnego typa w gazecie motocyklowej ze zajmuje sie tymi rzeczami zadzwonilem, zapytalem, no ma cena dobra sprzet taki jak chce.Pytam jak dalej sprawa wyglada, a on mówi przesłać zaliczke na konto tydzien i maszyna w domu. Podal namiary tzn adres nr. konta . No i ja idiota podjarany wizja nowego moto wysylam mu kase ;) nawet nie widzac typa na oczy(1tyś) on przez pare dni dzwoni mówi żeby sie nie denerwować ze wszystko jest ok itd i nagle cisza ani typ telefonu nie odbiera ani moto . Mówiac krótko az mnie du..a do dzis boli tak mnie załatwil :( Pier...ny kozak z kozakowa co kozy ru..ha.Ale jeszcze mam nadzieje ,co miesiac gazetke kupuje a może sie pomyli i trafie na niego. NO TO POGADALEM

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[shadow=darkblue:1481800ff8][shadow=black]szramer napisł:

moto szukaj z tgz "salvage" mozesz wyrwac cos bez prawa rejstracji ponownej w usa za 10% albo i mniej wartosci rynkowej ( o ile dobrze sie wkrecisz) ale przewaznie ok 60% taniej[/shadow:1481800ff8][/shadow]

 

a skoro dobry moto, to za co bez prawa rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...