Skocz do zawartości

[Ku przestrodze] Motocyklista oślepiony przez słońce.


?ukiWWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie uważam takiego imbecyla za motocykliste. Skoro nic nie widzi, to nie powinien jechać. Równie dobrze mógł wjechać w tłum ludzi na przejściu czy roboty drogowe. Powinien się zatrzymać i założyć okulary lub zmienić droge/poczekać.

 

 

Wytatuopakowane z tefelonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na plaży mnie tak oślepiało że nic kompletnie nie widziałem, a do tego to mega dyskomfort jak coś tak świeci po oczach że trzeba jechać prawie z zamkniętymi oczami, musiałem zawrócić i wrócić lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest oskarżać, a tak naprawdę, nie wiemy jak było. Obraz, pochodzi z kamerki, co nie znaczy, że motocyklista nie miał, blędy czy okularów. Mi osobiście, też się zdażyło być podobnie oślepionym, pomimo okularów czy blendy w kasku. Najgorzej jest wczesną jesienią, kiedy słońce jest nisko. Wtedy nie potrzeba odbicia promieni od np. szyby. Samo słońce uniemozliwia jazdę. Okulary czy blenda, absolutnie nie zdają egzaminu. Jedynym rozwiazaniem, to dobry daszek przy kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety popełnił wszystkie błędy które mógł popełnić :

 

1. Prędkość nie dostosowana do widoczności.

2. Najprawdopodobniej brak osłony przeciwsłonecznej (okularów lub blendy), ponieważ gdyby miał takowe to zjawisko oślepienia byłoby o wiele słabsze (wiem, bo często tak mam jeżdząc późną jesienią lub zimą, kiedy dzień jest słoneczny)

3. Prowadzenie jedną ręką utrudnia lub uniemożliwia szybką zmianę kierunku.

 

Dobrze że wyszedł z tego w miarę bez szwanku...

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiadam wam Panowie, że po latach jazdy bezmyślność na 2oo mnie już nie dziwi - już dawno straciłem wiarę w "bractwo 2oo".

 

Oczywiście jeszcze niektórzy mogą próbować pilnować dobrego imienia "motonitów", przyklaskując tym, którzy dobrze jeżdżą, a od "nieprawdziwych" motocyklistów wytykając tych, którym się noga podwinie.

 

Są tacy, którzy wierzą w to, że motocyklista to istota z przywilejami - jakby zstąpiła na ziemię z innej planety (a może i z niebios).

 

Nie Panowie, to czy człek ma hełm na głowie, czy może siedzi na kanapie - jak jest bezmyślny, to i tak będzie bezmyślny. Nie wierzę w magiczną transformację Homo Sapiens Sapiens w istotę oświecona i myślącą, zaraz po tym gdy siada na 2oo i zakłada hełm. Wierzę natomiast bardzo głęboko w to, że dla większości młokosów działa to kompletnie ogłupiająco, coś w stylu przedłużenia zbyt krótkiego kut...sa - tak, wystarczy, że taki okaz kupi sobie dwa kółka, założy kask, wsiądzie na swój pierwszy motocykl, przejedzie się do sklepu i potem już wszystkim opowiada o tym, jakim to on musi być myślącym kierowcą, myślącym za innych (za siebie zazwyczaj niestety nie), mającym tysiące litrów oleju w głowie, krzyczącym głośno "puSZZZkaa to zuuuooo".

 

"Smutne, ale prawdziwe" - ten dział od lat pokazuje prawdę, z którą większość nie chce się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ilu z Was ma blende w helmie ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie dwa sezony jeździłem bez blendy i może dlatego że nie robie tras po południowych autostradach europy to nie czułem abym w jakiś sposób ryzykował życie, w tym roku zaszalałem i kupiłem szybkę najciemniejszą i cały czas w niej śmigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...