Skocz do zawartości

problem z odpalaniem cbf600.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytac użytkowników cbf600 na gazniku o kwestię odpalania zimnego motocykla. U mnie kiedy moto jest zimne występuje taki oto problem że motocykl nie chce odpalic. Musze , oczywiscie na wyciagnietym ssaniu dodac równocześnie gazu i wtedy zaskoczy , ale i tak po drugim trzecim razie. Próbowałem nie wyciągać calego ssania , ale nic to nie zmieniło . Po nawet lekkim nagrzaniu odpala bez najmniejszego oroblemu. Bez dodania gazu zaskoczy po czym zaraz gasnie. Bardzo proszę o , rady , sugestie bardziej doświadczonych kolegow w branźy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto ma przejechane 40 tysięcy wg licznika , powszedni właściciel zrobił 15 tysiakow i wymienił tylko olej i filtr , tak ze myślę ze trzeba bedzie tym bardziej ze na wolnych obrotach też tak troszkę nie równo pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sprawa tak wygląda to przygotuj go kompleksowo na wiosnę. Jeśli tego w ciagu dwoch lat nie robiłeś to wymień jeszcze świece. Płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, możesz wymienić samemu. Na poczatku jest to czasochłonne ale zaoszczędzisz trochę kasy. Stare płyny zutylizujesz na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sprawa tak wygląda to przygotuj go kompleksowo na wiosnę. Jeśli tego w ciagu dwoch lat nie robiłeś to wymień jeszcze świece. Płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, możesz wymienić samemu. Na poczatku jest to czasochłonne ale zaoszczędzisz trochę kasy. Stare płyny zutylizujesz na stacji benzynowej.

myślałem o świecach, warto dopłacić Twoim zdaniem za irydowe czy kupić zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o świecach, warto dopłacić Twoim zdaniem za irydowe czy kupić zwykłe?

 

Tu coś więcej: http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/113372-swiece-irydowe-czy-zwykle/

 

Nigdy nie kupowałem irydowych czy tam platynowych. Zawsze zwykłe i tylko firmy Denso (NGK już mnie kiedyś załatwiło, po 300km od założenia odpadła elektroda i silnik do remontu). Trzeba pamiętać tylko o 2 rzeczach: po założeniu nowych świec trzaśnij trasę tak z 40 - 50km żeby świece się ładnie wypaliły a po drugie - unikaj odpalania motocykla na chwilę bo momentalnie zabijesz świece. Odpalanie na minutę czy dwie żeby sobie posłuchać silnika nie jest dobre. No i oczywiście jeśli masz gaźnik to musi być prawidłowo wyregulowany bo to też szybko załatwi świece. Jak będziesz stosował się do ww. wskazówek to Denso za mniej niż 10zł wytrzymają bez problemu tyle, co instrukcja przewiduje (u mnie np. jest to 10 000km). Osobiście wymieniam raz w sezonie bo to śmieszne pieniądze i w moim przypadku wymiana trwa jakieś 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...