Skocz do zawartości

Gilera rcr 2003 problem z odpalaniem


quadking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z odpalaniem gilery na zimnym silniku, na ciepłym w miare dobrze pali (od 1 czasem od 2, z gazem zawsze od 1). Z lekkim dodatkiem gazu odpala jak zimna, ale po chwili gaśnie, jak postawię moto na bocznej stopce i jest przechylony to chodzi normalnie. Ssanie ręczne, na ssaniu jest jeszcze gorzej, zawsze na nim gaśnie, czy ciepły czy zimny. Świeca ma kolor kawy z mlekiem, kompresja wynosi 10 bar. Dodam jeszcze, że z połączenia gaźnik-filtr powietrza wycieka mieszanka. Co należałoby sprawdzić?

 

Dodam jeszcze, ze siedzi w niej cylinder 80cc, gaźnik dellorto phva 17,5 dysza 90, wydech seria.

Edytowane przez quadking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję skorzystać z wyszukiwarki, na pierszy rzut oka widzę kilkadziesiąt wątków w 2t o problemach z odpalaniem na zimnym... skumulowane porady zazwyczaj bywają przydatne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej ?

 

co mam zrobić żeby był normalny poziom?

 

Dzisiaj sprawdziłem zawór membranowy i jest git, nie wiem co mam dalej sprawdzać, spróbuję jeszcze wymienić świece i od nowa wyregulować gaźnik, wyczyszcze filtr, jak nie pomoże to już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca wymieniona, zawór membranowy też, bo jednak listki były trochę odgięte, filtr wyczyszczony, teraz ładnie trzyma obroty zimny czy ciepły, odpala, ale jest problem z wyregulowaniem go. Tzn. śruba od wolnych obrotów wykręcona prawie na maksa a moto ma wysokie obroty. Iglica ustawiona na środkowym ząbku. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Żeby sprecyzować problem - gdy kręcę śrubką wolnych obrotów do pewnego momentu obroty się zmniejszają, lecz później już nie, mogę wykręcić śrubkę i obroty wciąż są takie same. Śrubka lata lekko na boki jak jest wykręcona w połowie, u was też tak jest?

 

I jeszcze takie pytanie, do czego dokładnie służy podcisnienie , to które jest podłączone od kranika do gaźnika? U mnie przewód łączący to jest trochę luźny i nie wiem czy tak powinno być?

Wykręciłem dzisiaj kranik i chciałem przedmuchać ten kanał podciśnienia i się nie dało, to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik podcisnienia dziala tak ze podcisnienie ktore wytwarzane jest w kolektorze ssacym otwiera membrane w kraniku podcisnieniowym i leci paliwo. Uklad podcisnienia musi bycc szczelny gdyz silnik nie bedzie prawidlowo pracowal, sprawdz wlasnie ten przewod ktory idzie od gaznika do kranika podisnieniowy nie paliwowy czy jest szczelny.

Ja do sprawdzenie szczelnosci uzywam plaka lub zwyklego dezodorantu byle by byl latwopalny. Odpal moto niech chodzi sobie na wolnych jednakowych obrotach po czym pryskaj dezoorantem po kruccu ssasym jesli obroty samoistnie sie podniosa przy pryskaniu masz nieszczelny uklad. Sprawdz tez simeringi na wale tam tez moze ssac lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanału podciśnienia do kranika nie da się przedmuchać , bo on jest ślepy -podciśnienie wyciąga membranę w kraniku i tyle tam nie ma ujścia dla powietrza , pozatym nie ma sensu tego przedmuchiwać bo tam panuje podciśnienie i jak to ma się zapchać :D ? jak ci się udało go przedmuchać to znaczy że membrana w kraniku jest dziurawa.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. A więc wymieniłem kranik i gaźnik. Teraz reaguje na każdą śrubkę, ale nadal mam dwa małe problemy.

 

1. Ciężko pali jak zimny a jak odpali to po chwili gaśnie, jak się już trochę nagrzeje to trzyma elegancko obroty. Jak wymieniłem świece to przez pierwsze 2 dni odpalał normalnie na zimno, ale znowu to samo. Dodam jeszcze, że kapie z wydechu. Mieszanke daje 1:40, przy 1:50 było to samo.

 

2. Dosyć dziwny problem, dostaje muła jak na biegu dam mało gazu tak mniej niż połowe, jak dam więcej to normalnie się wkręca. (na jałowych chodzi normalnie, normalnie się wkręca na małym i dużym gazie)

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko wskazuje, na źle wyregulowany gaźnik...Dostaje za bogatą mieszankę, sądzą po opisie. A jak z świecą? Jaki kolor, no i jak regulowałeś gaźnik. A filtr powietrza to w jakim jest stanie?

2. To samo co wyżej.

:)

Edytowane przez Piotrx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko wskazuje, na źle wyregulowany gaźnik...Dostaje za bogatą mieszankę, sądzą po opisie. A jak z świecą? Jaki kolor, no i jak regulowałeś gaźnik. A filtr powietrza to w jakim jest stanie?

2. To samo co wyżej.

:)

 

Tak jak mówiłeś, problem był z źle wyregulowanym gaźnikiem. Najpierw sprawdziłem świece i miała jasno szarawy kolor, dałem pół obrotu bogatszą mieszankę i jest git. Dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, pojawił się nowy problem, a w sumie to już był wcześniej. Problem polega na tym, że na wolnych obrotach dodam gazu i ujme, obroty spadają do 3000 i sie zatrzymują, po paru sekundach spadają do właściwych 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...