Skocz do zawartości

Blenda do kasku HJC IS-17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Posiadam kask HJC IS-17. Chciałbym w nim wymienić sobie blende, gdyż ta standardowa jest zbyt jasna (sporo ludzi tak uważa). Okazało się, że HJC produkuje oryginalne blendy do tego kasku o 3 barwach (Dark Smoke, Smoke i Amber). Domniemuję, że jest to mocno ciemna, ciemna i źółta - zapewne na pochmurne dni. I teraz moje pytanie. Czy ktoś się orientuje do jakiej tonacji można zaliczyć standardową blendę? Bo problem w tym, że wersję smoke znalazłem w Polsce, ale dark smoke już nie. Chciałbym mieć przyciemnienie na poziomie 2-3 w skali jaka jest przy lepszych okularach przeciwsłonecznych (skala jest od 1-4 i generalnie nie zaleca się prowadzenia pojazdów już przy 3, a 4 jest naprawdę ciemno, przynajmniej dla mnie).

Zatem jeśli ktoś mógłby mi doradzić, to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ooo nawet nie wiedzialem, ze jest mozliwosc innej blendy. Tez mam ten kask i faktycznie blenda jest dosyc mdła. Arcer daj znac prosze jak to wyglada cenowo.

No i tutaj pytanie jeszcze jak to planujesz wymienić slledzik? Samemu? Czy do punktu gdzie kupiłeś, może wysyłka do jakiegoś serwisu producenta ??

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 98 zł, zobaczymy jak to wygląda gdy dojedzie (niestety to potrwa ponad tydzień). Dam znać ja, chyba że slledzik wcześniej się pochwali.

Zdjęcie blendy jest proste, trzeba tylko wysunąć suwak trzymając jednocześnie wciśnięty przycisk podnoszenia (wtedy przeskoczy na trzeci ząbek i blenda wystaje niżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True... sprężynę to można o kant d..y obić. Cały mechanizm powrotu po paru użyciach zaprotestował i nie podnosi blendy do końca.

Myślałem, żeby zerwać ten szczytowy nibyspojler i dać inną sprężynę, ale czy to potem złożę do kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również się urwał, sufit w garażu mnie zaatakował. Na szczęście tak fartownie odpadł, że jeszcze dało radę go przykleić na kropelkę i nawet się trzyma.

 

ps.

Nic z tego. Mechanizm jest przykręcony śrubkami od wewnątrz skorupy, ale w styropianie nie ma otworów. Od góry spojler jest tylko przyklejony taśmą dwustronną. Mechanizm można wyjąć tylko do środka kasku, inaczej nie da rady wymienić sprężynki. Przy okazji rozjeb... sobie mocowanie mechanizmu, myśląc że jest na wcisk, a tam były te dwie nieszczęsne śrubki od wewnątrz.

Ale nic to, sklei się i będzie działać, jak działało.

 

20160115_214224.jpg.20160115_214350.jpg.20160115_214613.jpg.20160115_220439.jpg.20160115_220602.jpg

Edytowane przez skovronsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dwustronna jest z pianką a ta pianka czymś nasiąkła (widać na pierwszym foto na odklejonym elemencie w ręku). Sadzę, że jak to okleisz i zmienisz ta dwustronną taśme to Twój problem zginie. Ja bym to zrobił bo jestem mocno przekonany, ze tak wlaśnie jest.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hmm co do blendy i jej tonacji, ostatnio przegladalem opis mojego kasku i wg. opisu na stronie:

http://www.moto-abc.pl/c-3_4/p-6842/kask-hjc-is17-mission-red

Standardowo kask wyposazony jest w blende dark smoke.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...