Skocz do zawartości

wysokie obroty Yamaha FZR400RR


majster96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam problem z moją Yamahą

Gdy ją zapalam na ciepłym silniku (bez ssania i gazu) to ładnie sobie pyrka na ok. ~1200-1300 obrotów, ale jak chociaż delikatnie ruszę manetką to obroty od razu rosną do 5-7tys. i sobie tak chodzi na tych obrotach dopóki nie przytkam tłumika, albo nie "zdławię" jej na jedynce, wtedy obroty spadają do tych 1200-1300.

Dodam, że gaźniki były czyszczone, króćce szczelne, świece nowe.

 

Motocykl to Yamaha FZR400 RR z zaworem EXUP

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam problem z moją Yamahą

Gdy ją zapalam na ciepłym silniku (bez ssania i gazu) to ładnie sobie pyrka na ok. ~1200-1300 obrotów, ale jak chociaż delikatnie ruszę manetką to obroty od razu rosną do 5-7tys. i sobie tak chodzi na tych obrotach dopóki nie przytkam tłumika, albo nie "zdławię" jej na jedynce, wtedy obroty spadają do tych 1200-1300.

Dodam, że gaźniki były czyszczone, króćce szczelne, świece nowe.

 

Motocykl to Yamaha FZR400 RR z zaworem EXUP

 

Pozdrawiam

A podczas czyszczenia gaźników nie wyszło przypadkiem, że są już strasznie wyrobione korpus, przepustnica i dysze? Ew nieszczelny zaworek od ssania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

króćce sprawdzałem, są szczelne

rozpylałem samostart w okolicach króćców, gaźników, króćców od airboxa a obroty nawet nie drgną

 

@

Jeszcze jedno pytanko

Może się tak dziać przez to że iglica jest ustawiona za wysoko? Mam ustawioną na drugim rowku patrząc od dołu iglicy, czyli dość wysoko

Edytowane przez majster96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gaśnie bo obroty są za niskie.

Od samego początku kiedy kupiłem ten motocykl od znajomego za "czapkę drobnych". W motocyklu nie było ładowania i nie było akumulatora, odkąd udało mi się go uruchomić to właśnie takie cuda mi się dzieją.

Zamieszczam filmik z problemem

 

https://www.youtube.com/watch?v=dCyIIChJIzk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...