Skocz do zawartości

Wartość pobieranego prądu w spoczynku "0.13" ok?


Insekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio padl mi aku naladowalem wyglada, ze wszystko ok, ale szukam przyczyny.... Sprawdzilem ubytek pradu w spoczynku i jak ustawie miernik w pozycji 20m to miernik pokazuje wartosc 0.13 - nie mam pojecia czy to nie za duzo (?). Motocykl posiada alarm myslalem, ze moze on kradnie prad jak moto nie jezdzi. Motocykl Honda CBR 1000rr z 2014.

Edytowane przez Insekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 0,13 A to bardzo dużo. Prąd spoczynkowy rzędu 0,04A może być ale co w górę to już za dużo. Czy nie pomieszałeś jednostek?

Pomiar zrobiłeś dłużej niż 1 minutę?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklem jezdze codziennie do pracy, ale krotkie odcinki - 10 km w jedna strone. Zaznaczam, ze 0.13 pokazalo jak miernik byl nastawiony na "20m". Alarm META LEGOS, allegro.pl/alarm-motocyklowy-meta-system-legos-3-gdansk-nowy-i5769175486.html . Nie wiedzialem, ze mam pomiar wykonywac minute, trzymalem miernik tylko pare sekund, az wartosc przestala sie zmieniac. Powinienem mierzyc minute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nie jest 0,13 mA, tylko 1,3 mA, ale te alarmy pobierają do 1,8 mA.

Miałem z takim samym alarmem sytuację, że przy pomiarach było wszystko ok. a mimo to rozładowywało aku. Po odłączeniu go problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl kupilem w maju tego roku, a to rocznik 2014 przypomne wiec troche stal - dopiero pierwszy raz bylem zmuszony podladowac aku, wiec jesli raz na pol roku bede musial to zrobic to nie bedzie tragedii - na pewno bede teraz czesciej sprawdzal napiecie.

nabokow

Po tym jak Ci rozladowalo aku to od razu alarm odpiales czy probowales jezdzic? Chodzi mi o to co jaki okres czasu padal Ci aku z alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To znowu ja, dzisiaj jadac do pracy po 2 minutach - pach. Moto zgaslo, potem juz ciezko odpalil, ale dalem rade wrocic do domu. Aku byl slabszy podladowalem znowu i napiecia wygladaja dobrze. Teraz moje pytanie - odlaczylem bezpiecznik "Clock Turn 10a" pobieranie pradu spadlo z 0.14 na 0.04 (po odlaczeniu tego bezpiecznika alarm zaczal piszczec wiec zakladam, ze "pod" ten bezpiecznik podpiety jest alarm). Jezeli wyjalem ten bezpiecznik to moge uznac alarm za odlaczony? Czy moge odpalac i jezdzic bez tego bezpiecznika czy nie powinienem? Wiem, ze dla was moze to sa glupie pytania, ale z elektryki jestem baran. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 14,3V to jest ze światłami czy bez?

Możliwe że aku już się skończyło.Sam pisałeś że troszeczke stał.Akumulatory ołowiowe nie lubią być rozładowane a Ty chyba masz żelowy -one przy głębokim rozładowaniu padają (standardwe też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swiatlami. Troche dziwne zeby Yuasa sie skonczyla po 5000km nie sadzisz? Motocyklem jezdze codziennie do roboty, nie stal dluzej niejezdzony niz 2 dni...

 

Zapytam jeszcze raz bo troche glowne pytanie sie schowalo :

 

Teraz moje pytanie - odlaczylem bezpiecznik "Clock Turn 10a" pobieranie pradu spadlo z 0.14 na 0.04 (po odlaczeniu tego bezpiecznika alarm zaczal piszczec wiec zakladam, ze "pod" ten bezpiecznik podpiety jest alarm). Jezeli wyjalem ten bezpiecznik to moge uznac alarm za odlaczony? Czy moge odpalac i jezdzic bez tego bezpiecznika czy nie powinienem?

Edytowane przez Insekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...