Skocz do zawartości

Wymiary śrub


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.werbus.pl/pl/c/SRUBY-CALOWE/273 Tutaj kupowałem śruby calowe, tylko zwróć uwagę czy drobny czy gruby skok gwintu. Poza tym w serwisówce nie ma podanych śrub od danego elementu? A jak nie to podane są klucze, a dalej to już powinno być łatwiej znaleźć :) Albo małyhd czy cuś na allegro.

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, urwały mi się dwie śruby, nie wiem jaki jest ich skok gwintu,ani ich wymiar, wiem że otwór od góry jest fi 11(korpus silnika), a od dołu fi 10, Jak nie znajdę oryginałów to przewiercę od dołu na fi 11 i dam na przestrzał śrubę fi 11 Pzdr.

Edytowane przez mirek59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tą stronę co podałem, wychodzi 3/8 lub 7/16 cala. Suwmiarka w dłoń i dokładnie to zmierz, potem najwyżej kupisz jedną z drobnym, jedną z grubym i tyle. Na stronie UNC lub UNF, długość dobierz sam jaką potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, blok silnika fi 11 mm, dolna( blacha, uchwyt poduszki) nie znam fachowej nazwy tego ustrojstwa to fi 10 mm, a już skok gwintu śruby, to już kosmos. Pzdr.



Naciągałem pas według serwisówki, po takim naciągu (6,4 - 7,9 mm. na nóżce, 4,8 - 6,4 mm. na podnośniku) docisk 4,5 kg. upierdoliły się te dwie śruby, Po tym wszystkim byłem u fachowca i powiedział mi ze docisk ręką ( siłą średnią) i ugięcie pasa powinno być około 1 cm. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fachowiec, który mówi żeby naciąg pasa sprawdzać ręką, a nie przyrządem to d..a nie fachowiec... Chyba, że wymianę łożysk w tylnym kole, wahaczu, skrzyni i sprzęgle oraz wymianę pasa i pulleyów będzie robił on, to mozna odczytać jako zabezpieczenie przed przyszłym kryzysem... BTW. to dzięki takim fachowcom chodzi opinia, że HD się strasznie sypie...

2. Pęknięcie tych śrub po napięciu pasa to najprawdopodobniej zbieg okoliczności, naciąg pasa nie ma nic do ramy w touringu - wahacz ma oś mocowaną do skrzyni biegów, a cały układ napędowy jest mocowany na gumach (przód poduszka, tam, gdzie te pęknięte śruby, tył gumy na końcach osi wahacza) i za pomocą łącznika u góry cylindrów. Te śruby musiały być naruszone wcześniej, nie jest tak łatwo zerwać taką śrubę.

3. Motocykl miał jakąś straszną przygodę, obstawiam dzwon, na drugim miejscu mechanika patałachy, bo jak pisałem nie jest łatwo zerwać taką śrubę... W EVO dwie takie śruby trzymają do kupy silnik ze skrzynią, i nigdy nie słyszałem o zerwaniu tych śrub, lub śrub poduszki przedniej wskutek czegoś innego niż dzwon...

4. Nie wnikam w to, czy rama jest prosta, bo to grubsza sprawa.... Powinieneś skontaktować się a kimś, kto zrobi Ci badanie mocowania przy silniku (tam, gdzie przychodzi ta blacha) penetrantem pod kątem mikropęknięć - jeśli pęknie Ci mocowanie podczas jazdy to może skończyć się tragicznie...

5. Co do śrub, to zadzwoń do HD, podaj im VIN i oni Ci przyślą śruby dokładnie takie, jakie mają być (zamów razem z nakrętkami i podkładkami). Wym miejscu przychodzą śruby pasowane, są one wzmocnione. Będzie to najtańsze, najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wallygatorr dzięki za podpowiedż, też tak myślałem, że naciąg pasa nie ma nic wspólnego z tymi śrubami. Dzisiaj będę dzwonił do HD i zamówię te śruby. Dałeś mi trochę do myślenia Pzdr.

 

Edit:

 

Śruby zamówione( 2* śruby, 2*podkładki, 2*nakrętki zaciskowe) koszt 40 pln. czas oczekiwania 7 dni. Pzdr.

 

Edit:

 

Witam, według mojej wiedzy i opinii, to te śruby się po odkręcały, a nie pourywały, mogło to trwać 1,2,3...lata, złapały trochę luzu i czas zrobił swoje, taka jest moja opinia i usprawiedliwienie. Ja bez tych śrub zrobiłem 250 km. Pzdr.

Edytowane przez mirek59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...