Skocz do zawartości

125ccm za 4000-5000 na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

DR 800 byłaby chyba szyta na miarę :icon_mrgreen:

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cataliades , nie pakuj się w żadne enduro/sportowce. Viaderko nawet może być lekko za małe , masz podobny wiek co ja więc raczej jeszcze podrośniesz ^ ^ . Najlepiej porządną maszynę , więc ja się szykuje do takiego zakupu , odpowiedni garaż nawet planuje na to zrobić (: , najlepiej jak wspomniałem do 125 Chopper/Harley btw nie opłaca się wysokim osobą robić prawka na 125 nawet jak są nie doświadczone , lepiej pojeździć na czymś a dopiero później powoli nabyć coś większego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podrośniesz , to spokojnie możesz ustalić rekord Guinness'a . Nie widziałem jeszcze nikogo kto by przestał rosnąć po 16r. życia :rolleyes: , po 18-stce niby tam już coś powoli nie rośnie się w górę ^ ^ , po 23 to już norma.

Jak masz 16lat to jak możesz przestać nie rosnąć ? , naprodukowałem się tyle to na pewno urośniesz teraz . Chyba , że znasz sposób by nie rosnąć :biggrin: , na dojazdy do szkoły ? - , ^ ja bym rowerem śmigał przynajmniej nogi pracują ;x. Jak bierzesz motor to pierwsze pytanie brzmi : jakie masz fundusze. Nie patrz np. na cenę 4000zł i rocznik 2007, bo przebieg może być ogromny etc.

 

do jakich przebiegów można brać Varadero?

 

Nie rozbrajaj mnie , jak samochód będzie mieć więcej km niż serwis obejmuje niektóre naprawy . To też nie będziesz brał bo za dużo ?. Jak natrafisz na dobrą okazje gdzie rocznik jest dobry i przebieg, to poszukaj czy nie ma też innych ;) . Najlepiej nie schodzić poza rocznik 2004 , co do przebiegu sam oceń czy potrzebujesz czegoś kto narobił klocków, czy wolisz sam podbijać licznik ;). Nie polecam dobrego moto jako 'do szkoły' szkoda lakieru i zapinania ;(. Może się okazać, że wyjdziesz ze szkoły a moto nie ma ;x , jak uzbierasz więcej floty , to kup najwyżej skuter + coś 'dla siebie' a nie pod pretekstem , że 'do szkoły'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZF malutka. Ja siedziałem na niej, a mam 180cm wzrostu i jest troszke za mała na nogi i rece.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopper/Harley btw nie opłaca się wysokim osobą robić prawka na 125 nawet jak są nie doświadczone , lepiej pojeździć na czymś a dopiero później powoli nabyć coś większego ;)

 

opłaca sie.........po pierwsze odradzam jazdę bez prawka, po drugie A potem masz szybciej i prościej i z tego co wiem dużoooo taniej (dokupuje sie 5h jazdy tylko i egzamin ?? )

 

po trzecie nasze kochane państwo szykuje jakieś rewelacyjne zmiany prawa jazdy A, ostre obostrzenia mocy czy tam pojemności, wydaje mi się że jak zrobisz A1 według starych przepisów to będziesz miał prawo do normalnego A bez ograniczeń....

 

z tą wagą i wzrostem na 50ccm będziesz sie męczył, nie wiem ile kosztuje A1 teraz (kiedyś kosztowało 600 zł )wydaje mi się że lepiej wydać te 600 mniej na moto i zdać prawko, zamiast męczyć sie 50ccm.........

 

ja mam 90kg latam na skuterze 50ccm do pracy, zero frajdy z jazdy, niewygodne nie przyśpiesza, tylko tyle że rewelacyjnie tanie w utrzymaniu :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje moto tylko do jazdy do szkoły , to nie widzę sensu by kupować coś 'mocniejszego'.Nie napisałem nigdzie , że ma ktokolwiek jeździć bez prawka, jeżeli nie ma za bardzo na co wsiąść przy tych 125cm^3 to po co się męczyć i wydawać pieniądze?. Chyba , że jest coś konkretnego B) wtedy nie widzę zastrzeżeń . Podobno jest praktykowane już ,że na A1 do 125 i są ograniczenia. Nie ma żadnego starego prawa więc co Ty wymyślasz?.

 

Btw chodziło tu o co innego mając na myśli to co cytowałeś , ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem w Polsce w stanie 6- w skali 1-6 Zależy jeszcze ile masz ;). Ja kupiłem sprowadzoną z Niemiec

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to prawdę mówiąc nie kupowałbym nic "nowszego". Za te pieniądze dostaniesz stare rozklekotane varadero przed liftingiem lub coś innego w tej cenie. orientuję się głównie w xl25v

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7 tysięcy wyrwałbyś już fajną sztukę, ale przed liftingiem. Chociaż zdążają się wyjątki. Widziałem gość wystawiał za 12k po liftingu wiesz opis wszystko super prawie nowy stan ideał po prostu cudo techniki. Pojechałem, a tam spód silnika się poci, obie przednie lagi tak samo opony popękane, łańcuch zardzewiał i nie chciał odpalić, a taki zachwalany był :icon_biggrin: . Także to wiesz. Weź znajomego mechanika z sobą, lepiej mu zapłacić te 100 czy 200 zł za pomoc i mieć pewne, niż wydać 5k w szajs.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...