Jump to content
pawelek18

125ccm za 4000-5000 na pierwszy motocykl

Recommended Posts

Witam, mam 18 lat i wkrótce rozpocznę kurs na prawko kat. A i B (naraz). Zastanawiam się nad zakupem motocykla o poj. 125ccm (najlepiej przed egzaminem, zeby sie pocwiczyc jazde). Nigdy wczesniej nie mialem doczynienia z motocyklem, także nauczyć bym się musiał od zera. Na motor mam przeznaczone max. 5000zł. Zastanawiałem się nad NSR 125, bo gość mieszkajacy niedaleko ma i bardzo chwali, ale za taka kwote raczej byłby dość dawny rocznik. Może jednak coś innego polecicie? Rodzaj motocykla raczej nie gra roli, z tym, że nie podobają mi się enduro, crossy i skutery. Mile widziane byłoby coś w rodzaju naked-bike.

Za tą kase to GS 500E!

• Like 1

Za tą kase to GS 500E!

No tak, podoba mi się nawet bardzo ale czy "500" to nie za dużo na początek? Raczej ojca do tego nie przekonam, a to on daje kasę, także trzeba szukać czegoś wśród 125.

Sprawa wygląda nastepujaco... jeśli jesteś rozsądny i wiesz że motor to nie zabawka to 500ccm to wspaniały motorek jak na początek... a i w ogóle to przecież osiągi GSa i np aprili RS125 są bardzo zbliżone...

Hmm, chyba lepiej kupuj GS-a. 125-tki to dwusuwy, sa mniej wytrzymale, drozsze w utrzymaniu i za 5000 raczej nic porzadnego nie wyczaisz. GS-ow jest dosc duzo u nas, to juz czterosuw. GS ma 47KM (zdlawiony mniej), Aprilia RS 125 ma 32KM. V-max GS-a to 180, Aprilii 160. Do setki GS ma 6sek, a Aprilia 7 :D Dane teoretyczne, ale roznicy duzej nie ma. Jedyne co, to GS jest ciezszy o ok 50kg, wiec moze troche ciezej byc sie przyzwyczaic. Jezeli nie jestes zbyt maly i slaby to dasz rade :buttrock:. Pozdro.

Guest Anonymous

GS RULEZZZZZZ

tanie częsci konstrukcja bezawaryjna w zasadzie i sama radość

jestem zwolennikiem większych pojemności ale jak chcesz coś malego za rozsądne pieniadze to kup MZ 150 lub 251

Ale jak kupisz sobie mniejszą pojemność np . 125 ccm - to w wieku 18 lat szybko ci sie znudzi - ja mam 15 i jak jeździłem CBR 600 to wcale nie było tak źle - wszystko jest do opanowania . :buttrock:

Ja jezdze ponad dwa lata 125ccm i mi sie jakos nie nudzi :D No chyba, ze teraz jak mi sie nie wkreca na obroty i leci jak RS 50 :D Ogolnie na polskie drogi to ma predkosci w sam raz :D Najbardziej wkurzajacy jest dzwiek oraz duze koszty eksploatacji... Reszta ok :( Ale na nastepny sezon i tak kupuje cos mocniejszego :buttrock:

NO GS 500 - zajebista maszyna

Od wtorku jestem jej szczęśliwym posiadaczem, wiadomo to już waży swoje PIERIUN nie 50kg a 80kg różnicy ale jest spoko idzie to opanowac ja mam 182cm wzrostu i 65 kg żywej wagi :mrgreen: i jest zaje...ście

PODOBNIe jak TY chciałem kupić 125-tke ale jak już PIERUN wspominiał to dwusów - wymaga remontów, króte są też kosztowne.

pozdro. ŚWIR

NO GS 500 - zajebista maszyna  

Od wtorku jestem jej szczęśliwym posiadaczem, wiadomo to już waży swoje PIERIUN nie 50kg a 80kg różnicy ale jest spoko idzie to opanowac ja mam 182cm wzrostu i 65 kg żywej wagi  :mrgreen: i jest zaje...ście

PODOBNIe jak TY chciałem kupić 125-tke ale jak już PIERUN wspominiał to dwusów - wymaga remontów, króte są też kosztowne.

pozdro. ŚWIR

To Twoja pierwsza maszyna? Jeździłeś już na czymś wcześniej? Ja sam nie wiem. Z początku wydawało mi się, że 500 to trochę za ciężki sprzęt. Strasznie mały nie jestem, może bym sobie poradził. Niestety ojciec kiedyś miał WSK 125 i ma trochę dziwne podejście - uważa, że JUnak z 350ccm pojemności za bardzo duży motor, także do 500 go raczej na 100% nie przekonam. Napiszcie może jeszcze coś o jakichś "125"

Ludzie co wy piszecie z tymi 125.... jak sie niczym nie jeździło to 125 ma takiego kopa że sie w głowie nie mieści i opanowanie takiego motorka to myśle że minimum dwa lata... i to dobrej zapierdalanki

Teraz co do osiągów GSa i aprili to powiem tak.. miałem kiedyś AF1 125 FUTURA i sprzet ten ze swiateł spokojnie wciągał takie maszyny jak GS czy np cb450....

125 zmieniłem bo była dośc awaryjna( Miała 13lat i 44k przebiegu) i doprowadzało mnie to do furii dlatego kupiłem 4T i tobie polecam 4T... nawiasem mowiąc 125 to naprawde wspaniały motorek z tym że trzeba szukać modeli z lat

powyżej 98... :buttrock:

No chyba, ze teraz jak mi sie nie wkreca na obroty i leci jak RS 50
hmmm....jak ja docierałem swoją to po 20km już był miodek.... coś masz chyba nie tak... napisz na PW objawy jak i co tylko opisz mi dokładnie bo to nie normalnie żeby po 2000km motor nadal nie jechał....

Hm.... Na 100% muszę wybierać wśród 125tek. I tak jest sukcesem ze namówiłem starych na coś takiego (chcieli mi kupić samochód za tą kasę :? ). Jak myślicie, jaki rocznik NSRki mógłbym dostać za 5000. A może lepiej wziąć coś innego?

Własnie chodzi o to ze nsr wersja z poczatku 90ych lat kosztuje 3500-4500 a te niowsze 96-04 ponad 6500. Tych rocznikow przejsciowych sie nie spotyka czesto

kup taką żeby była zdrowa... rocznik pow 94...

Tak sobie myślę i troszkę się boję czy ta moc NSRki nie jest za duża na pierwsze moto........ Dało by się na tym nauczyć jeździć od podstaw (bo ja oprócz może z 10 km na skuterze kolegi to na motocyklu nie jeździłem). Z drugiej strony kupować "50" w takim wieku to już chyba trochę obciach, także z powodu, że niektórzy moi kumple jeżdża na "500" i wzwyż. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś nieodpowiedzialnym narwańcem, który będzie jeździł szybko. Wręcz przeciwnie - mam nawet opinię nieco zbyt spokojnego, powiedziałbym, że jestem flegmatykiem.

A może by tak Cagiva Mito? 34 km, 7 biegów, v-max 160-170, a w cenie do 5000 się można wyrobić. Ja mam 16 lat, jako pierwszy motocykl kupiłem Jawe TS 350, a przedtem jeździłem tylko na jawce 50 kuzyna (na jedynce) i motorynce kolegi. Na tych dwuch sprzętach zrobiłem może 50 km. I rok temu przejechałem się na CZ350. Na początku na jedynce prawie bez gazu(jakieś pierwsze pół godziny), a potem zacząłem ją ciskać bardziej niż jej właścicel. No i kupiłem sobie Jawe, jeżdże już rok i żadnej (naszczęści) gleby. A taka 125 jest sporo lżejsza od TS-ki, lepsze hamulce ma i wogule.

Poproś któregoś z kolegów żeby Ci się dał przejechać na czymś mocniejszym i zobacz jak sobie radzisz. (Ale się rozpisałem)

Pozdro

Zajzyj na Allegro. Jesli mi sie dobrze zdaj (sam rozgladam sie za NSR) to jest tam taki smieszny (czyt. fajny) sprzecior za 5300. Chyba... bo dawno tam nie bylem. A jak nie ma na Allegro to kup Dizmara. Tam tez jest ta NSR. Rocznik 96 spox wyglad. A tak ogolnie to NSR zajebisty sprzecior. Jezdzilem na troche zajezdzonej NSR kumpla i od tego momentu chcialem miec to moto. Bez zadnego tuningu itp. bierzesz Jawe 350. A jesli chodzi o koszty eksploatacyjne to nie jestem pewien czy sa one az tak wielkie... Moze i trzeba ciagle ten olej lac, ale NSR jako 2-T jest na pewno prostsza w obsludze.

Z powazaniem :buttrock:

Guest Anonymous

a ja spotkałem dziś kolegę, który ma Hondę 125 (jakiś chopperek, ale nie wiem jaki) z roku 95 lub 96 i przejechane ok 5500 km lub 6000km - chce ją pchnąć za ok 8000 zł.

Ktoś co to może być za moterek?

Moze Rebel ??

Guest Anonymous

no właśnie - rebel - dzięki!

zaraz poszukam co o tych odkurzaczach myślą inni użytkownicy

Dzięki serdeczne!

Tak sobie przeglądam ogłoszenia i bardziej podoba mi się od NSRki Aprilia AF1 Futura. Całkiem ciekawe są nawet ofertki, a za 5000 można gdzieś tak 93-94 rocznik wyrwać. Mam do Was pytanie: jak wypada ta Aprilia w porównaniu z Hondą? Jak z awaryjnością, dostępnością części?

Na sprzęcik z rodzaju ściaga 125 jestem już zdecydowany. Skoro piszecie, że może być do nauki jazdy to wybiorę właśnie coś takiego. Nic mniejszego w moim wieku już się raczej chyba nie opłaca kupować po to aby sprzedać po roku czy dwóch. Wolałbym kupić coś takiego na czym przez kilka latek pojeżdzę.

AF1 jest odrobine mocniejsza i szybsza. A czesci jak to wloszczyzna- drozsze. Ale cos za cos

A najfajniejsza sprawa, że masz monowachacz. :( Ale to zjefajnie wygląda, no i panienki na to lecą :mrgreen: Jak ci sie znudzi (czyt. będzie za słaba) to zawsze można założyć cylinder + tłok Polini (nowy 2000) i masz 160 ccm i 45 KM.

jak nie chcesz za mocnego sprzęta to polecam nsr i yamahe tzr - jeżdzą szybko ale maja mniej czynnosci eksploatacyjnych oraz tańsze czesci niz cagiva mito i aprilie. wczoraj sie przejechalem cagivą mito II i jestem na prawde w szoku jakie ten motor ma hamulce i jak sie składa w zakręty. tym możesz nawet wybrać do poznania i potrenować na torze, za to nsr i tzr są wygodniejsze, cichsze, nie jesteś tak mocno pochylony itp.