Skocz do zawartości

Sprzęgło CR 125


napster-karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zauważyłem w mojej Hani ze po rozgrzanym silniku, po wrzuceniu obojętnie którego biegu i wciśnięciu sprzęgła moto jakby chciało jechać...

 

Postawiłem crke na stojaku odpaliłem i tak jak przypuszczałem. Po wrzuceniu biegu i wciśnięciu sprzęgła kolo się kreci.

olej motul 710. Poziom prawidłowy.

 

Jakie mogą być przyczyny ? Spalone sprzęgło czy jak to się mowi slizgajace? Jakie koszta naprawy / materiału? Co

trzeba wymienić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony. Problem nadal został. Koło przy wciśniętym sprzęgle kreci sie.

Jedno mnie zastanawia dlaczego po dokręcaniu linki tak ze na klamce nie ma luzu , jest cały czas napięta , a dzwignia zawsze dochodzi do końca manetki.

Czy nie powinno być tak że przed manetka jest opór ze wiem na pewno ze sprzęgło jest wciśnięte do końca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni masz motul transoil. DObrze, że w porę się pokapowałeś.

Co do sprzęgła, miałem tak samo w KXie. Rowki wybite masz w koszu i nie rozłącza dobrze.

przykładowe foto:

dscn3651.jpg

jest parę sposobów jak to naprawić, ale wszystkie tymczasowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony. Problem nadal został. Koło przy wciśniętym sprzęgle kreci sie.

Jedno mnie zastanawia dlaczego po dokręcaniu linki tak ze na klamce nie ma luzu , jest cały czas napięta , a dzwignia zawsze dochodzi do końca manetki.

Czy nie powinno być tak że przed manetka jest opór ze wiem na pewno ze sprzęgło jest wciśnięte do końca ?

 

 

do tego "mocnego" oporu to jeszcze trochę brakuje

klamka powinna być luźna, nie może być naciągnięta linka

po mocnym rozgrzaniu skrzyni dalej ciągnie na biegu ? tzn tak że chce moto samo jechać czy na stojaku się kręci ?

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...