Skocz do zawartości

Sachs zz 125 cm rok 2001


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam Sachsa ZZ 125, prawie to samo co Yamaha DT te same części itd. i mam mały problem. Mianowicie po 2 latach nieodpalania mam problem z odpaleniem silnika. Niestety, nie było mnie w kraju i nie miałem kogo poprosić o przepalanie. Na świecy jest iskra, sprawdzałem, próbowałem również dać trochę benzyny na tłok i odpala na jakieś 10 sekund i gaśnie (jak już spali całe paliwo). Oczywiście gaźnik wyczyściłem dokładnie, spuściłem stare paliwo itd. Co prawda był dosyć brudny, na pływakach osadził się dziwny zielony nalot (też wyczyściłem). Miałem podejrzenie, że zatkała się taka membranka tuż przed ujściem paliwa do gaźnika ale sprawdzałem i przepuszcza paliwo. Ogólnie mam wrażenie, że w ogóle nie zasysa paliwa z gaźnika. Gaźnik to Dellorto PHBH VS. Nie jestem wielkim specjalistą w temacie więc proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odkryłem że jest troche popękany. Jaką chemie polecasz? Co zrobić z króccem wymieniać czy próbować kleić (choćby po to żeby sprawdzić czy to przez to nie bierze paliwa) ? dzieki za info tak w ogóle



rozkręciłem cały gaźnik dokładnie przeczyszciłem wszsytko, króciec ssący róznież wymieniłem na szczelny i nadal nic nie ssie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odkryłem że jest troche popękany. Jaką chemie polecasz? Co zrobić z króccem wymieniać czy próbować kleić (choćby po to żeby sprawdzić czy to przez to nie bierze paliwa) ? dzieki za info tak w ogóle

 

rozkręciłem cały gaźnik dokładnie przeczyszciłem wszsytko, króciec ssący róznież wymieniłem na szczelny i nadal nic nie ssie paliwa

nieprawda w przeciwnym razie Twój motocykl jeździłby jak należy...

 

Nie przyszło Ci do głowy że ten zielony nalot będzie wszędzie, w dyszach, kanalikach, etc.? Gaźnik do myjki.

Gaźnik do myjki.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć króciec i sprawdź czy pęknięcia są aż do wnętrza gaźnika. Jeżeli gaźnik był wyczyszczony to powinien śmigać chyba że podłączyłeś przewód paliwowy w miejsce np przewodu od podgrzewania w gaźniku ewentualnie z podciśnieniem i kranik się nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do króćca ssącego podczas kręcenia dawaj strzykawką paliwo, jeżeli odpali i będzie coś łapał, to coś zje***** z gaźnikiem, jeżeli nie odpali to na początku wymień świece. Jesli dalej nie będzie odpalać to sprawdź, czy ta membrana jest dobra, jeżeli okaże się, że wszystko w porządku, możesz mieć nieszczelność między kraterami, w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...