Skocz do zawartości

Terkotanie z okolic napędu


wicia23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo filmik z pracy napędu na centralce (3 bieg, wolne obroty)

 

 

Zrób takie coś w obojętnie jakim motocyklu - w KAŻDYM tak będzie, koło nie ma wtedy kontaktu z podłożem i łańcuch pracuje bez obciążenia, nie może się napiąć. Chyba, że naciągniesz go tak, że nie będzie żadnego luzu - wtedy możesz robić podobne doświadczenia z pracą na stopce centralnej :P

 

Zabierak również nie powinien mieć żadnego luzu. W zeszłym roku wrzucałem tutaj filmik jaki objaw dawała zużyta guma zabieraka. Po wymianie gumy na nową żadnego luzu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem pracę napędu jeszcze raz. Moto na centralce, 4 bieg, obroty około 3krpm i wciskany hamulec tylni.

Przy mocniejszym wciśnięciu hamulca drgania łańcucha się minimalizują. Przy zwiększaniu obrotów słychać tykanie gdzieś z przodu z okolic zębatki zdawczej - przynajmniej tak mi się wydaje. Tykanie słychać od około 30 sekundy:

 

 

 

Chyba nie pozostaje nic innego tylko wymienić napęd. Dodatkowo wymienię gumy zabieraka i sprawdzę łożysko.

Powonieniem także wymienić ślizg łańcucha na wahaczu bo już jest w tragicznym stanie. Nastraszyli mnie że, jak odkręcę wahacz w celu wymiany ślizgu, to będę musiał zmienić od razu łożyska i uszczelniacze na wahaczu i amortyzatorze - prawda li to ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "tykanie" jest słychać wraz z obiegiem łańcucha , to bym sprawdził spinkę lub miejsce zakuwania .

 

Właśnie miałem pisać żebyś sprawdził czy się łańcuch nie zaczyna rozkuwać. Miałem coś podobnego - trzymał się już na jednym trzpieniu jak odkryłem co hałasuje.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Rozwiązanie problemu - wymiana kompletnego napędu.

W weekend rozebrałem całość, do tego ściągnąłem wahacz, wymieniłem ślizg, zabierak + gumy. Przy okazji poczyściłem i przesmarowałem wszystkie łożyska (wahacza, mocowania amora, zabieraka itp). Trochę roboty było ale wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...