Skocz do zawartości

Yamaha Raptor 350 nie odpala, strzela w gaźnik


vmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Raptorem 350, gość przyprowadził ją do mnie z brakiem iskry, okazało się, że uszkodzony był moduł zapłonowy. Zamontowałem nowy moduł, iskra wróciła ale nie ma chęci odpalać a jak już załapie to strzela w gaźnik i wydech. Zawory ustawione, gaźnik wyczyszczony, świeca nowa. Łańcuszek rozrządu jest trochę wyciągnięty bo znaki idealnie się nie pokrywają ale gość twierdzi, że przed zniknięciem iskry wszystko chodziło idealnie. Macie jakieś pomysły co może mu dolegać?? Bo mi na obecną chwilę się skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmerz kompresje moze gniazdo zaworowe wyjarane ktores.........albo klin na wale sciety i zaplon przestawiony........

 

duzo by pomoglo podanie przyczyny , koles kupil jakis nieodpalajacy ulep czy sobie jezdzil , zgasl mu ( strzelil , wybuchl co sie stalo ) i grzebal /nie grzebal i przyprowadzil ? bo takto moze byc wszystko.....

 

co to znaczy troche wyciagniety , ile napinacza zostalo ? tam jest normalny zapadkowy dobrze pamietam ?

 

idealnie pewnie nigdy sie nie pokryja, u mnie w XR tez idealnie sie nie pokrywaja...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ twierdzi, że zostawił na tydzień w garażu i jak chciał odpalić to nie było już iskry. Klin na wale cały. Napinacz jest zapadkowy i zostało z 4 ząbki jak dobrze pamiętam. Gość był u paru mechaników ale żaden nie rozwiązał zagadki z brakiem iskry. Tam się jeszcze przycina sprzęgiełko rozrusznika bo czasami trzyma cały czas. Kompresja na max otwartej przepustnicy 10 bar.

Edytowane przez vmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość był u paru mechaników ale żaden nie rozwiązał zagadki z brakiem iskry.

 

to jakies papruny nie mechaniki ciekawe gdzie jeszcze lapy wtykali :D

 

mnie dziwi ze strzela jednoczesnie i w jedno i drugie ........

w gaznik to np za wczesny zaplon , w wydech za pozny , jedno drugie wyklucza, jedyna sensowna ideologia to uszkodzona glowica ( gniazda zaworowe ) ale kompresja raczej to wyklucza ( chociaz moim zdaniem 10 dla tego silnika to malo, wzrasta po probie olejowej na zimnym ? , ale palic powinien )......

 

 

jestes pewny ze ten ,,nowy '' modul jest sprawny ? napewno strzela w jedno i drugie naraz ? lampe stroboskopowa masz moze zeby sprawdzic wyprzedzenie krecac rozrusznikiem ?

 

lancuszek rozrzadu do wymiany , ile jest wszystkich zabkow ? obstawiam ze z 10 i wiecej , jak zostaly 4 to do wymiany........

 

Tam się jeszcze przycina sprzęgiełko rozrusznika bo czasami trzyma cały czas.

 

a nie czasem slaby akumulator albo kiepski rozrusznik ? sprzegielko czesto nie odbija jak jest slaby akumulator i rozrusznik kreci za wolno.......

 

tam jest AC CDI ( chodzi to bez aku ) czy DC-CDI bo nie pamietam ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem jeszcze próby olejowej. Ten moduł to jakiś zamiennik ale znajomy ma takiego samego Raptora to wziąłem od niego moduł i po zamontowaniu nie było iskry, to wziąłem ten zamiennik i zamontowałem do quada znajomego i też nie było iskry. Jakaś magia kur** :D Lampę ma kumpel to wezmę i sprawdzę. Jutro policzę ile ma ząbków. Ako podłączałem drugie i było tak samo. Bez gazu czasami się nie przycina ale jak dam gaz do oporu to się przycina i stuka to sprzęgiełko. DC-CDI tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dam gaz do oporu to się przycina i stuka to sprzęgiełko

 

 

nie odpala sie silnika 4T z mechanicznym gaxnikiem z otwarta przepustnica-jakby to bylo kopane to by ci kopniak przez noge wytlumaczyl dlaczego a trampka bys szukal 2km dalej....rozwalisz sprzegielko.........

 

a na zapych nie zalapie ? tylko nie po chamsku z 1 , tylko z 2 albo 3 na lince probowaliscie go zapalic ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyściłeś gaźnik,to dobrze zamontowałeś blaszkę tytanową na przepustnicy ?

Wielu się pomyliło (ja też) i moto strzelało przy schodzeniu z obrotów

 

Jeśli masz w nim pompkę przyspieszenia (odstawiam,że tak),to nie odwijaj manetki przy rozruchu,bo zalejesz świecę ...

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...