Skocz do zawartości

yamaha yzf r125


kravter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam problem poniewaz cos mi stuka w silniku na wolnych obrotach (tak do 2-2,5k), dzieje sie to tylko na cieplym silniku, na zimnymstuki wystepuja ale sa duzo slabsze. czasami stane na swiatlach i mi tlucze innym razem stane i jestprawie ze cisza a jeszcze innym stuka przerywa i kilka s jest cisza potem znowu zaczyna i tak w kolko, mechanik mowil mi ze to moze byc rozrzad, ale wydaje mi sie ze rozrzad stukalby na calym zakresie obrotow i tez na zimnym silniku. Nie jest to kosz sprzeglowy bo jak nacisne sprzeglo stuki nie ustaja. dodam ze halas jestna prawde dosc spory.

motocykl jest z 2010r i ma (niby) 16k km. Nie wydaje mi sie aby w takim czasie lanczuszek zdarzyl sie rozciagnac.

Edytowane przez kravter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos cos podpowie? moze to zaciety napinacz? jest taka mozliwosc? wydaje mi sie ze jest to automatyczny napinacz bo ma tylko 2 sruby do przykrecenia.

 

dzwiek jest poodobny do tego lecz nie znika po nacisnieciu sprzegla

 

 

moze go nagrac?

Edytowane przez kravter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Limo
nagralem na zimnym i cieplym silniku,
zimny:

cieply (slychac na filmie ze czasami hałas ustaje i chodzi normalnie, czasami potrafi tak pochodzic minute lub troszke dluzej i potem halas wraca):

Edytowane przez kravter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno to nie panewka, wlasnie zostaje rozrzad ktory wydaje mi sie ze po 16k km nie powinien tak halasowac, albo ten kosz :/ tylko wydaje mi sie ze jak nasicne sprzeglo to halas z kosza ustaje (jest w tle taki delikatny bardzo slabo slyszalny) a ten głowny zostaje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u mechanika i powiedzial ze wedlug niego to na 100% rozrzad (wedlug mnie malo prawdopodobne po 16k km, poza tym byl wymienany cylinder przez mechanika, to nie zauwazylby przy ustawianiu rozrzadu ze jest tak zjechany?)

 

ps, pozagladalem za owiewki, poswiecilem i ten "czubek" napinacza jest zatkany jakas gumowa nasatka z dziurka nie zdejmowalem jej bo jest tam bardzo slabe podejscie, trzeba zdejmowac wszystkie owiewki, ktos moze wie jak dziala ten napinacz?
widac ten napinacz na tym filmie (w 2:19 min)

i na tym obazku
http://images49.fotosik.pl/1066/956c5c24bd3b5f01.jpg

Edytowane przez kravter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...