Skocz do zawartości

Koleiny wzdłużne.


michu13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Hondy CB 750 z 82 roku, i mam takie pytanie czy normalne jest takie zachowanie sie motocykla , że przy przejeżdżaniu przez wzdłuzne koleiny rzuca motocyklem tak że strach jechać hahaha nie mam zbyt wielkiego doświadzczenia w jezdzie na motocyklu czy może ten typ po prostu tak ma?

pozdrawiam Michał

 

A to zdjęcie mojej ślicznotkipost-73042-0-27831700-1433183814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to normalka?mi sie wydawało ze może mam za twarde amortyzatory z tyłu są tam takie pokręcane regulacje sa skrecone prawie na maksa a jeżdze sam moze powinienem je opuścic o żabek albo dwa , nie ruszaałem ich bo mysle śtare sa moze tak ma być? jak sprawdzic tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz na mysli koleiny... trafiało w przeszłości i takie koleiny które miały wnet ściany pionowe na wys. ponad 2cm....

Nowe opony znacznie poprawiają trakcję motocykla...

 

W Twoim wypadku trudno wyrokować, tak z odległości i foto motocykla... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gumowa" rama w starych nakedach daje zawsze takie efekty . 1000rr czy Falco przelatywały prawie niewzruszone przez rynny w asfalcie.

Taki GS500 z "profili" będzie już o niebo lepiej przez nie przechodził niż "rurowy" cebek .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze trzeba kontrolować ciśnienie w oponach bo to ma największy wpływ na trakcję motocykla.

Do tego luzy na głowce (łożysko) jak i na kołach (i takie widziałem).

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy przykład to nawierzchnia "zjedzona" przez frezarkę (czy jakoś taksie nazywa to ustrojstwo ) pozostają na dłuższym odcinku długie koleinki i nie ma moto które by nie fikało na tym, chyba że, ma opony jak w wypasionym biemdablju ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I koleiny ukośne :)

 

A tak na serio to wystarczy nie walczyć z motocyklem tylko rozluźnić ręce i dać mu jechać własnym torem jazdy i nawet po tarce można zasuwać ile wlezie.

Witam kolegów , jeszcze raz tym razem mam inne pytanie nie chciałem zakładac nowego tematu, jesli to nie halo to proszę o usunięcie posta przez moderatora, mianowicie kierownica i zarazem zegary gdy jadę na wprost sa skierowane lekko w prawo, moto jedzie prosto po puszczeniu kierownicy nie węzykuje ani nie trzeba walczyc aby jechał prosto. Moje pytanie jest takie czy jest mozliwe że półki sa zle poskręcane z lagami?czy jakos można to ustawic prosto? nie przeszkadza to w jezdzie ale troche denerwuje. A może jest na forum ktoś z Ostrowa albo okolic co ma pojęcie o takich starych japończykach?

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój średnio stary Japończyk też na to cierpiał jakiś czas temu. Przyczyną była pogięta kierownica oraz samo mocowanie zegarów. Kierownicę wymieniłem, mocowanie zegarów wyklepałem i działało przez jakiś czas... do następnej gleby :P

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Na cebuli czy gs500 nie czuc za bardzo kolein wzdłużnych. Wąskie opony robią swoje.

 

To nawet nie chodzi o gumową ramę, tylko o gumowe lagi, wahacz. W gs500 przy stoppie z lag robi się banan.

 

W takim CB 750 sc też pewnie lagi 35mm

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...