Skocz do zawartości

Spadek mocy po wymianie cylindra


Shine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy motocykla yamaha tzr 50, otóż jakiś czas temu przytarł się silnik, głównie tłok poszedł.
Postanowiłem wymienić cały cylinder i wsadziłem chińską 50ccm za 80 zł z allegro z tego powodu, że planuję sprzedaż motocykla. Dziś odebrałem motocykl od mechanika, wiadomo, że trzeba teraz docierać.
Ale na czwórce jeszcze jest dosyć mocy, jednak przy zmianie biegu na 5 ledwo co jedzie - toczy się i w ogóle nie przyspiesza.
Możliwe jest, że to ma tak być ze względu na ten cylinder czy jednak coś jest źle i powinienem ponownie oddać do mechanika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to ciekawe czy kupiec dowiedziałby się o takim cylindrze.

 

Pokusiłbym się o zmierzenia kompresji, bo te chińskie cylindry są kiepsko wykonane (w 75%, pozostałe mogą być dobre). Jak zredukujesz na 4 to moc wraca? Gdyby cylinder puchł, to po redukcji też byłby bez mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze musi sie troche dotrzec ?

U mnie ogar 200 po remoncie w ogole nie chcial na 3 biegu jechac , jezdzilem 100-200km spokojnie na 2 albo na 3 ale 35-40km/h i sie ulozylo i potem bylo ok , jestem przeciwnikiem agresywnego docierania chinskich zestawow tlok/cylinder do 2T i zalecilbym docieranie rodem z instrukcji ogara 200 - powolna spokojna jazda ale to tylko moje zdanie....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiec oczywiście, że by się dowiedział.

Jest już coraz lepiej, nie katuje, jedynie raz na jakiś czas dam wyższe obroty i już czuj różnicę a przejechałem na nim ponad 50 km.

Jeszcze dotrę z 200 km i wtedy się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tańszych rzeczach produkowanych pod nalepką "made in china", lepiej zachować rozsądek po ich zamontowaniu. Źle wprowadzany element, może przynieść większe straty,niż było przed jego montażem. Także zrób tak, jak powiedział @michoa, długo lecz stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociera łagodnie i powoli - ja też podzielam zdanie kolegów. I nauczyłem się żeby nie kupowac takich tanich zestawów. Bo zaraz to coś straci kompresję, a to tłok krzywo pracuje, a to puchnie... Tylko coś dobrego lub dobry tłok (ze szlifem jesli to konieczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady u mnie kumpel na chinskim bezfirmowym tloku za 45 zl do dt80 jezdzi ponad rok i nic sie nie dzieje, to nie sa promy kosmiczne zeby wszystko kupowac najdrozsze....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że od razu najdroższe ale o tych najtańszych mogę powiedzieć niejedno - i to głównie złe rzeczy. Może z tanim chińskim kitem jest jak z kobietą - trzeba zajeździć niejeden żeby trafić na prawdziwą i trwałą "perełkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy pałowanie świeżo złożonego silnika, piszesz że na czwórce czuć moc a na piątce już nie chcę jechać. Według mnie po prostu jechałeś nim jakby nic nie było robione, bo jak inaczej mogłeś w ogóle odczuć że 50 "idzie" na czwórce, musiałeś go wysoko kręcić. A taki chiński zestaw tak jak ktoś wyżej napisał trzeba docierać wolną jazdą przez dłuższy czas. Teraz możliwe że tłok spuchł i cylinder jest już przytarty. A to że komuś chciałeś pogonić bubel i nie wyszło to już inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...