Skocz do zawartości

Moge do 10w40 dolewac 20w40


Gość zsedc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HEj

Troche mam slaba kompresje w motorku i troche mi ciagnie oleju .. okolo 1litr na 1000km.. myslicie ze moge dolewac teraz 20w40, gestszy olej moze bedzie mniej palil (oleju)? czy moze powinienem wymienic caly olej?? albo jeszcze jakies lepsze pomysly??

dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że chodzi Ci o suzuki GS500 ?

W sumie oleje sa mieszalne ale nigdy nie wiadomo. Jeżeli już to tej samej firmy.

Ale to i tak mało da.

Lepiej znaleźć przyczynę źródłową.

Czy jest to po prostu ogólne zużycie jednostki napędowej czy po prostu uszczelniacze zaworowa może któryś simmerig puszcza i silnik po prostu gubi olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymienić na nowy 20w 40. Oczywiście możesz go tylko dolać na upartego, tak naprawdę nic się nie stanie. Oleje są mieszaniną różnych składników, więc uzyskasz jakąś dziwną lepkośc itp. Producenci piszą wprawdzie o nie mieszaniu olejów innych klas i lepkości, ale robią to głównie żeby właściciele nie robili totalnych debilizmów, czyli np. nie dolewali pełnego syntetyka do starej maszyny chodzącej na mineralu.

A najlepszym pomysłem (tylko często drogim) jest naprawienie motocykla.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze się mylę ale wydaje mi się że oleje 10W40 i 20W40 mają taką SAMĄ gestość w czasie pracy a różnią się gęstością zimnego oleju - kiedyś olej o klasyfikacji 20 przed W był oznaczany jako letni bo w zimie gęstniał za bardzo i ciężko było zapalić silnik...

Gęstszy w sposób odczuwalny dla silnika byłby 20W50 albo jeszcze lepiej 20W60 (chyba tylko castrol taki robi) i wtedy faktycznie moze by mniej tego oleju szło ale raczej nie mieszaj tylko zalej nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...