Skocz do zawartości

Brak OC przez 3 lata w moto


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sprawa wygląda tak: w 2011 kupiłem moto z aktualnym OC do 2012. Kiedy chciałem w 2012 ubezpieczyć moto ponownie agent powiedział mi taka cenę ze nogi mi się ugięły i olałem sprawę bo kara za brak wynosiła coś koło 400 PLN a mi opłatę za rok krzyknął coś kolo 6 - 7 stów (miałem wtedy 23 lata). Teraz już najwyższy czas zrobić coś z tym. Chciałbym tez dodać ze ani UFG ani nikt ze strony ubezpieczyciela (PZU) nie kontaktował się ze mną. Jak to będzie z wyprostowaniem tego? Wystarczy pójść do ubezpieczyciela i ubezpieczy od tego dnia? Czy np będzie trzeba uzupełnić brakujące lata i jeżeli tak to ile to może kosztować? Znowu po 5 stów czy mniej?

 

Ile kosztuje teraz średnio ubezpieczenie motocykla.

Moto z awataru

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmie próbowałeś zawrzeć umowę OC na motocykl ale w PZU nigdy nie krzyknęli mi więcej niż 200zł (niezależnie od tego jakie miałem zniżki/zwyżki).

Legalnie nie masz możliwości zawrzeć umowy wstecz - jeśli chcesz chcesz latać to nie zostaje Ci nic innego jak zawrzeć umowę i modlić się aby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie upomniał się o kasę.

Jeśli nie chcesz jeździć - możesz modlić się do końca roku i zawrzeć umowę 31 grudnia. Jeśli UFG nie zacznie procedury ściągania należności to unikniesz kary (ich interesuje brak OC w bieżącym roku kalendarzowym)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wyszukiwarka, po drugie wyszukiwarka, po trzecie... już wiesz?

ubezpieczenie kosztuje tyle, ile w cenniku TU. najtaniej chyba ciągle w pzu, bez zniżek niecałe 200zł, ale to jest w poprzednich tematach o ubezpieczeniach

obowiązek ubezpieczenia jest od dnia zakupu, kara na ufg za brak od kilku co najmniej lat jest jakieś 5 tys, więc nie wiem skąd brałeś te dane z 1 postu

obecnie ubezpieczenie nie opłacone wygasa bodajże po roku, ale ponieważ przepisy się kilka razy zmieniały, to sobie musisz sprawdzić jak było od czasu Twojego zakupu. oczywiście zaległe ubezpieczenie to będzie koszt każdego roku + kara za brak opłaty w terminie. oczywiście wstecznie umowy nie da się ani zawrzeć, ani wypowiedzieć

prawdopodobnie są pokątne metody obejścia płatności w tym przypadku, ale forum nie jest miejscem na udzielanie porad jak łamać prawo

 

temat zamykam, bo ile razy można klepać jedno i to samo każdemu leniowi z osobna

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...