Skocz do zawartości

kawasaki klr 650 nie odpala chyba cos z paliwem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mecze sie juz 2 tygodnie i juz opadam z sil. Motor jeździł bardzo dobrze,jednak zaczął miec problemy z rozruchem raz odpalal a raz nie. Więc myślę czas na regulacje zaworów,przy okazji docieranie gniazd i nowe uszczelniacze, splanowana glowica i nowa uszczelka. Ale poprawy nie było, no to teraz gaźnik, wyczyszczony przedmuchany wymieniona membrana i oring dyszy wolnych obrotow. Dalej nic jedyna szansa odpalic to trzymac ssanie, krecic rozrusznikiem i po jakims czasie strzeli z wydechu ale odpali i chodzi pięknie. ale co z tego jak zgasze i juz nie odpale :-( . Proszę pomóżcie bo ja juz nie mogę patrzeć ma ten motor.

Filtr powietrza jest czysciutki paliwa w baku na ful swieca jest nowa i iskra jest. Co do swiecy to w 4t powinna byc mokra? Bo ta jest suchutka. A gaznik czyscilem chyba ze trzy razy. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczyść kanał biegu jałowego w gaźniku , sprawdź czy paliwo szybko i sprawnie dolatuje do gaźnika z baku .

Tak z ciekawośc ile ci tej głowicy zebrali ?

Rozrząd na pewno dobrze ustawiony ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ile zebrali ale ladnie im to wyszlo fotki nawet porobilem. Paliwko ladnie idzie jak gaznik byl pusty to wyraznie slychac jwk sie napelnia nawet sprawdzam wtedy czy gdzies nie ucieka a co do rozrzadu to dzis jeszcze sprawdzałem i jest ok dobrze ze to zrobilem bo zauważyłem małe pęknięcie na tej gornej odkrecanej panewce. Strzalki maja byc w strone wydechu obie? Te strzalki na walkach. Kolega mi mówi ze to zaplon ale tu jest przeciez moduł i chyba nic nie ustawie.

Kanał wolnych obrotow tez jest czysty wymienilem nawet ten oring i taka malutką podkładkę co tam jest na oryginal. Jutro podegne lekko blaszke od plywaka moze przy czyszczeniu sie jednak zruszyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest opcja że dekompresator zbyt dlugo działa i pozwala na domykanie zaworu dopiero przy jałowych albo powyżej ??



Tam cos było z tym autodekompresatorem ale nie wiem czy to ten model .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zawsze o nim zapominam dobrze ze napisałeś. Tez moze to być jego wina ale zupelnie nie wiem jak on działa. Poczytam cos o nim najlepiej coś z obrazkami, zeby go wylaczyc to chyba sprezynke trzeba ściągnąć. Teraz po zrobieniu glowicy nie próbowałem ale jak nie chcial odpalic z rozrusznika to na popych od razu odpalal. Dobry trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć muszę odgrzebac temat. Nie udało się rozwiązać problemu,sprawdziłem dekompresator i organoleptycznie wyglada ok. Jeśli nic nie poradzę oddam do specjalisty dziś bylem się wstepnie umówić i spec powiedział że sprawdzenie motocykla to koszt ok.150 zl. Może macie jeszcze jakis pomysl? Zapytam jeszcze was o rozrząd na magneto są trzy znaki jeden to taka kreska następny to kreska z literka (zapomniałem jaką) i trzeci to kreska z literka T.

Ja ustawilem na tym z literka T dobrze zrobilem? Jeszcze jedno pytanie zebatki na walkach maja znaki ale z założonym lancuchem te znaki nie pasują idealnie do krawedzi glowicy to znaczy ze lancuszek jest rozciagniety? I czy to moze być przyczyną kiepskiego odpalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ja mam klr 600

magneto dobrze ustawiłeś a co do wałków to u mnie też równo jeden się nie pokrywa (wałek ssący) jest to jeden ząbek na zębatce a jak ustawie ssący równo to wydechowy się, może to być wina łańcuszka że jest naciągnięty ale u mnie niema żadnego wpływu na prace silnika ani odpalanie



pytanie którą membrane wymieniłeś w gaźniku

zobacz czy nie ścięło ci klina na magnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...