Skocz do zawartości

Yamaha XJ550


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu :)

 

Znalazłem na internecie ciekawe rozwiązanie i chciał bym się od Was dowiedzieć jak można zrobić coś takiego.

 

Do rzeczy:

W mojej XJ-tce znajduje sie tego typu kranik podciśnieniowy z membraną

 

post-75260-0-94109300-1427636709_thumb.jpg post-75260-0-20063100-1427636752_thumb.jpg

 

tutaj znalazłem taka identyczną Yamahę w której ten kranik jest wywalony i zastosowany jest zwykły zawór odcinający (a przynajmniej tak mi się wydaje :)).

 

post-75260-0-37122600-1427637002_thumb.jpg post-75260-0-29889300-1427637025_thumb.jpg

 

W jaki sposób jest dozowana dawka paliwa jeżeli nie ma kranika z membraną ?

Chiał bym zastosować coś takiego u siebie z uwagi na to iż już raz wymieniałem olej przez nietrzymający kranik. Paliwo spłynęło do oleju. Okazało się, że sprężyna dociskająca zaworek do gniazda była za słaba i podczas postoju paliwo powoli spływało.

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak.

Za robienie mieszanki odpowiadają gaźniki a nie kranik . Kranik/zawór możesz zamontować dowolny byle był sprawny .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Hondzia ma też tylko "zakręcany" kranik a nie podciśnieniowy i działa. Trzeba tylko a) pamiętać, b) mieć dobre zaworki w gaźnikach :P

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Hondzia ma też tylko "zakręcany" kranik a nie podciśnieniowy i działa. Trzeba tylko a) pamiętać, b) mieć dobre zaworki w gaźnikach :P

 

Kranik podciśnieniowy to tylko wygoda "niepamiętania" o jego odkręcaniu za każdym razem, gdy uruchamiamy silnik. Sam się odkręca i sam zakręca. Ale gdy membrany wewnątrz stracą swe właściwości zaczyna się lanie paliwa. Zaworki pływaków muszą być szczelne w każdym przypadku, bo inaczej gaźniki nie będą wytwarzały odpowiedniego składu mieszanki. Rodzaj kranika nie ma wpływu na pracę silnika, poza tym, że ma dostarczyć lub odciąć paliwo.

Pisanie, że w przypadku odkręcanego kranika trzeba mieć szczelne zaworki to to lekka bzdurka, bo jak napisałem wyżej te muszą zawsze zapewniać 100% szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie oczywiście masz rację, mi chodzi o to że z nieszczelnym zaworkiem do domu dojedziesz (miałem taki przypadek) ale jak zostawisz na noc to nie dość ze załatwisz olej to jeszcze możesz silnik uszkodzić (jak się cylinder napełni a ktoś pokręci)....

Stąd szczelne zaworki.... ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wsystkim za pomoc mam jeszcze jedno pytanie odnośnie filtrów powietrza widocznych na zdjęciu. Oczytałem się o nich tylko samych negatywnych rzeczy a większość Yamah XJ przerobionych na cafe racery maja właśnie takie filtry. Czy naprawdę jest taki problem z ustawieniem gaźników do tych filtrów....???? ew. czy możliwe jest wyregulowanie gaźników do normalnej jazdy nie tylko na wysokich obrotach ??? nie mówię tytaj o chińskich filtrach za 10zł tylko o firmowych dedykowanych do tego modelu.

Chciał bym założyć takie filtry nie ze względu na jakiś pseudo tuning motoru tylko chciał bym odkryć ramę a air box mi w tym przeszkadza chciał bym sie pozbyć tej plastikowej puchy :).

Wiem że odgrzewam trochę stary temat ale trochę zastanawia mnie fakt tylu XJ-tek na tych filtrach.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...