Skocz do zawartości

Yamaha yz 250 problem z odpaleniem


kazzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż zakupiłem kilka dni temu Yamahe yz 250 2t z 1980 roku (tak, antyk).

Problem polega na odpaleniu tego motoru, w czasie kopania robi się iskra która powaliła by "konia", jednak po wsadzeniu jej w cylinder, kopaniu motor nawet się nie odezwie... ważę 70kg, więc odpalanie "na pych" graniczy z cudem gdyż muszę skakać na nim aby koło złapało grunt. Kompresja jest bardzo dobra, po podczepieniu motoru pod auto, i odpaleniu go takim sposobem na "pych", odpala i wkręca się ładnie na obroty, i teraz pytanie w czym może być problem? co należy sprawdzić? dodam że jestem początkujący w te klocki.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

/Edit

Z gaźnika leje się paliwo, przelewa się, wydaje mi się że to kwestia blaszki, pytanie teraz w którą stronę ją zagiąć? dół czy góra?

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ciepły pali normalnie z kopki :-) Dzisiaj odpaliliśmy go na pycha, pojeździł chwilkę, zgasiliśmy, i raz od kopy odpalił.

Czy "każda" cewka będzie pasowała do tego motoru?

Jak wygląda sprawa z tym gaźnikiem opisanym wyżej?

Edytowane przez kazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem serwisówki jednak nigdzie nie mogę jej znaleźć..

Wczoraj próbowaliśmy ustawić blaszkę, jednak trafić to to tak jak 6 w lottka.. albo nie dostawał paliwa albo leciało bokami.

Nowego oryginalnego gaźnika raczej do tego już nie dostanę, ale czy dało by rade np. dopasować/zastąpić go podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w nastu motocyklach miałem problem z paleniem zimnego jak kończył się tłok/cylinder

 

zmierz kompresję , nie masz miernika podjedź do kogoś do warsztatu....

 

znaczy ciepły pali od kopa jak z gaźnika leje się paliwo ? dziwne .......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...