Skocz do zawartości

Yamaha FJ 1200 zalewa się na ssaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostałem ostatnio właścicielem Yamahy FJ 1200. Wszystko jest ładnie i pięknie tylko jest mały cmyk a mianowicie zimny na ssaniu odpala bez najmniejszego problemu dosłownie na dotyk i chodzi ok minuty po czym gaśnie. Odpala po tym normalnie ale trzeba go trzymać na obrotach żeby nie zgasł. Po "złapaniu" temperatury wszystko jest ok, silnik pracuje równiutko i ładnie wkręca się na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja niby była robiona ok 100okm temu (w/g książki serwisowej) ale czort wie ile to stało nie jeżdżone ;) przywieziony był we wrześniu i sprzedający nie miał informacji ile poprzednik nie jeździł. Może faktycznie trzeba by rozebrać i przejrzeć dysze. Wystarczy poczekać dosłownie dwie minuty (a nawet nie) i utrzymuje wolne obroty. Może któraś iglica puszcza. Filtr sprawdzałem dzisiaj i jest ok a dla pewności przedmuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zdychające świece . W kluczowym momencie nie dają rady . Próbowałeś odpalać na półotwartym ssaniu ? Albo zamknąć je wcześniej ? Przejechałeś się dłużej ? Czy tylko garażowe odpalanie ?

Podepnij gaźniki do kroplówki , jeśli problem nie zniknie to wykluczysz problemy z dopływem paliwa .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam ssanie,przez które zalewa silnik.

Zrób test ze ssaniem jak pisał janosikk.

Kiedyś miałem podobne jazdy z XS400,w której ssanie się nie domykało.Pomogło czyszczenie zaworków ssania

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zamierzam wymienić w przyszłym miesiącu (wymieniany ok 1000km temu ale nie wiadomo kiedy to było. O świecach nie pomyślałem, będę wymieniał olej to najwyżej polecą też i świece. Motocyklem jeździ się dobrze zrobiłem nim kilkadziesiąt km i jest super. Trzyma wolne obroty i pracuje równo. W czasie jazdy nie ma najmniejszych problemów ładnie wchodzi na obroty. Jedynie to ssanie mnie drażni. Odpalam na pełnym i pracuje ok minuty (obroty ok 1100) i się przylewa, ustawianie ssania na połowe nic nie daje. Trzeba odpalić normalnie i utrzymywać obroty ręcznie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...