Jump to content

Recommended Posts

Witajcie,

Tak czytam i czytam ten wątek i przyznam się, że już zgłupiałem. Jeżdżę Sportem 883 Iron 2015r, kupiłem go jak miał 4800km przebiegu, zalewałem go olejem Syn3 i w skrzyni/sprzęgle Formula+ no i oczywiście oryginalny filtr HD. Od razu mówię nie wiem czym był wcześniej zalany, ale podejrzewam, że HD 360.

Po lekturze tego postu zdecydowałem się na spróbowanie AMSOILA MCV 20W50, rozumiem, że mogę go lać zarówno do silnika jak i do skrzyni/sprzęgła (czy może coś innego lepiej wlać?).

Nie do końca jeszcze jestem przekonany do filtra AMSOIL czy może K&N?

Przebieg jaki planuję na ten rok to około 8tys km, no może uda się więcej.

Nie chcę rozpętać kolejnej gównoburzy, ale utwierdźcie mnie, czy dobrze wybrałem? :biggrin:

Pozdrawiam

Ostatecznie padło na Amsoila MCV 20W50 z filtrem AMSOIL, a do skrzyni/sprzęgła Bel-Ray Sport Transmission Fluid. Mam nadzieję, że będzie git ;).

A jakie oleje polecacie do HARLEY DAVIDSON DYNA 1993rok silnik EVO 1340 przebieg 45tys mil 

Nie wiem co lał poprzedni właściciel...

znalazłem coś takiego: OLEJ MOTUL 7100 4T 20W50 

Edited by sajmon89

Ja leję właśnie taki olej do swojego motóra. Co prawda to tylko Sporciak, ale moim zdaniem to smarowidło sprawuje się całkiem nieźle😇. Faktem jest natomiast, że dłuższych tras niż Słowacja, Czechy i Węgry plus południe Polski nie robiłem. Rocznik motocykla ten sam.

Edited by LordElrond

1. Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy

2. Jeśli podejmiemy walkę, możemy przegrać. Jeśli jej nie podejmiemy - już przegraliśmy. Leonidas - król Spartan

3. "Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, ale zwycięstwa nie mogą być powodem do wywyższania się a porażki powodem do załamywania, bo wygrywać i przegrywać trzeba umieć z klasą"

A do skrzyni  i sprzęgła  jaki olej ?

Pytam bo nie wiem no i szukam pomocy podpowiedzi  by nie zalać  jakiegoś  szajsu do evo 1340 

Oj, tu ze mnie pożytek niewielki, ponieważ Sporciak ma jeden olej smarujący i skrzynię biegów, i sprzęgło. Zapodałem dedykowany dla Sportów BelRay, jakoś smaruje całe to ustrojstwo. Poszperaj na tym forum ciut głębiej, są posty, w których znajdziesz bardzo precyzyjne wskazówki, łącznie ze specyfikacjami technicznymi. Dużo dobrego czytałem tu o wyrobach AmsOil, ale na pewno to nie jest jedyny producent. Jedno wiem na pewno - oleje marki H-D nie są absolutnie szczytem osiągnięć sztuki smarowania. 

Pozdrawia, szerokości i przyczepności życzę 🙂

1. Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy

2. Jeśli podejmiemy walkę, możemy przegrać. Jeśli jej nie podejmiemy - już przegraliśmy. Leonidas - król Spartan

3. "Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, ale zwycięstwa nie mogą być powodem do wywyższania się a porażki powodem do załamywania, bo wygrywać i przegrywać trzeba umieć z klasą"

Szukałem na forum ale nic konkretnego nie wyczytałem.

Dlatego postanowiłem zapytać jakie oleje są najlepsze do HD DYNA  EVO 1340 rok 1993 

chodzi mi o olej do silnika, skrzyni , sprzęgła i jakie ilości tego oleju wlać ????

proszę o podpowiedz

W internecie znalazłem tylko to 

https://zmienolej.pl/pl/blog/kompendium-wiedzy/jakie-oleje-do-motocykli-harley-davidson-kompendium

Padło na wybór z motula czyli :

Motul 7100 4t 20w50 syntetyk -   silnik + sprzęgło

Skrzynia 80w90  też motula 

Jak będziesz wymieniał ze sprzęgła tego Motula zrób zdjęcie korka spustowego i wstaw na stronę.

Dzięki

A dlaczego twoim zdaniem ma być choinka opiłków na magnesie. Jeżeli elementy pracują na maśle roślinnym to może i tak będzie 

Heja. Też mam ten olej zalany w silniku jak i w sprzęgle. W trakcie sezonu zlewałem bo coś tam dłubałem w sprzęgle i powiem szczerze że nie było żadnej choinki na magnesie. 

Pozdro Kazik