Skocz do zawartości

czy to panewki?


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy lepszy gumiarz czy lakiernik też. Nasadkę weź.

do pneumatyków nie trzeba specjalnych nasadek?

 

 

 

 

Lepiej kup klucz, kosztuje coś koło 70-100 zł bo później trzeba będzie też dokręcić kosz.

jak wał będzie ok , i będzie sens to składać to wtedy kupię :)

Edytowane przez marek12128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pneumat ma zwykłą standardową kostkę na duże nasadki (magnetyczna żeby nie spadały ) . Nie pamiętam numeracji .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś objeździłem kilka zakładów wulkanizacyjnych , nigdzie nie mieli klucza na dużą nasadkę trafiłem na takiego mechanika co robi stare sprzęty miał taki 1,5k Nm i nie puściła nakrętka ... Muszę kupić klucz nic innego nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

A jakby oddać wał do regeneracji (załóżmy że wał nie ma dużej owalności ) i dopasować do tego panewki, przeczyścić układ smarowania i sprawdzić pompę smarowania czy bo to zdało egzamin? jak nie to dlaczego?

 

P.S

Jestem młody dopiero uczę się mechaniki więc proszę na mnie nie krzyczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

A jakby oddać wał do regeneracji (załóżmy że wał nie ma dużej owalności ) i dopasować do tego panewki, przeczyścić układ smarowania i sprawdzić pompę smarowania czy bo to zdało egzamin? jak nie to dlaczego?

 

P.S

Jestem młody dopiero uczę się mechaniki więc proszę na mnie nie krzyczeć :)

Jak masz owal to dupa blada bo wały są powierzchniowo utwardzane i się ich nie szlifuje. Po drugie jak zrobisz szlif to panewki będziesz musiał raczej dorobić bo u producenta nie dostaniesz np + 0,2mm. Niby jest jeszcze azotowanie wału ,ale jak podliczysz sobie koszty całej regeneracji to dołożysz trochę i masz inne moto... Sam przez to przechodzę i modlę się codziennie ,żeby tylko nie owal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość miał dobrą blokadę jeden z lepszych mechaników w okolicy jak on polecił rozciąć to już tracę nadzieje ,że uda się to odkręcić jeszcze jest jedna metoda ,ale się boje ,że później nie dam rady tego poskładać tak jak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...