Skocz do zawartości

czy to panewki?


Rekomendowane odpowiedzi

https://pl.scribd.com/doc/24572077/Kawasaki-ZX-9R-ZX900-B1-4-94-a-97-Service-Manual

o panewkach i wale zaczyna się od działu 8-1

Pomiar jestem w stanie wykonać zwykłym mikrometrem , czy trzeba wysłać do jakiegoś zakładu? Jak tak to kto się tym zajmuje?

Edit: w serwisówce jest napisane ,że czop powinien mieć 34,985 -35,000mm ,ta różnica 0,015mm to dopuszczalna owalność , czy wały po prostu wychodziły z fabryki o różnych średnicach czopów? Chodzi mi o to ,że np jak zmierzę czop w jednym miejscu i wyjdzie mi załóżmy 34,99 to tyle powinien mieś na całej powierzchni czy dopuszczalne są małe rozbieżności?

Edytowane przez marek12128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka robi na ideał, a ta rozbierzność to zużycie, miminalne jajo jest dopuszczalne 0,01mm. Najważniejsza jest powierzchnia czopu.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 w uj za małe , a 36 za duże.

Poluzowałem sobie dziś wszystkie śruby , i niektóre dopierdzielone tak ,że ledwo się dało odkręcić ,a już inna która powinna mieć taki sam moment dało się odkręcić co najmniej 2x lżej, możliwe ,że ktoś korby dokręcił tak ,że stawiają opór zamiast swobodnie się poruszać po czopie?

Edytowane przez marek12128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasowanie między połówkami nie było modyfikowane to nie. Ukręciłby śruby.

Cos czuję że ten piecyk już był u "dochtura" :D Ile czasu masz to moto ?



Spróbuj poszukać samego wału z panewkami , może ktoś na świecie ma coś sprawnego za normalne pieniądze.



Tzn. na razie nie kupuj , najpierw foty panewek i czopów dobrym aparatem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moją zx9r , moto śmigało normalnie zaczęło mi wywalać wodę z chłodnicy

Jeśli był zlepiony na starej uszczelce pod głowicą + moto od sierpnia (za dużo kilometrów to nie zrobiłeś) to się wszystko układa w "puk , puk , oto motocykl , poproszę pieniądze " .

Coś więcej wiadomo o tym gotującym się płynie ? Ile kilosów zrobiłeś ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A woda gotowała się z przegrzania czy wydmuchało ją przez przedmuchy na uszkodzonej uszczelce ? I woda czy płyn chłodniczy ?



1,5k idealnie pasuje do dorabianych panewek przy spokojniejszej eksploatacji .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić kluczem udarowym albo małym pobijakiem i małym młotkiem i szybkimi niezbyt mocnymi uderzeniami (łatwo zniszczyc kosz ) . Normalnie to są specjalistyczne blokady wkręcane w gwinty w koszu lub blokowane na nim innym sposobem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...