Skocz do zawartości

Luzy zaworowe


rafal1730
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed synchronizacją gaźników wypadało by sprawdzić zawory, więc się za to zabrałem, ale nie wiem czy wszystko zrobiłem dobrze, bo nigdy tego nie robiłem, a wyszły mi dziwne wyniki.

Ustawiłem tłoki w górnym punkcie i sprawdzałem szczelinomierzem, ale nie dało się wszystkich sprawdzić, więc obróciłem o 360 stopni i dało się sprawdzić resztę:

Wydechowe powinny mieć 0,21-0,3, a mają: 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,23 | 0,20 | 0,22 | 0,20

Ssące powinny mieć 0,11 - 0,20, a mają: 0,06 | 0,06 | 0,12 | 0,09 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |

Z tym, że te cztery wartości po 0,01 są przypuszczalne, bo na szczelinomierzu miałem najmniejszą wartość 0,02 i w żadne z tych miejsc nie wchodził...

Czy to możliwe? Czy ja zrobiłem coś źle?

Druga sprawa to jak ustawić te luzy?

Z tego co widziałem to robi się to za pomocą klucza i śrubokręta, lecz u siebie nie dostrzegłem żadnych takich śrub, są tylko na zwykły klucz.

Motocykl to Yamaha Fzr 600 3HE.
Z góry dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sprawdzać wszystkich luzów na jednym ustawieniu tłoków. W serwisówce jest wszystko opisane.



Chodzi o to, że krzywka musi być skierowana do góry bo jak naciska na zawór to wiadomo, że luz będzie skasowany.

 

A regulację masz zapewne za pomocą płytek więc trzeba zdejmować wałki żeby je wymienić. Dość skomplikowana robota.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie wchodzi ci szczelinomier nie znaczy ze jest tam 0,01 rownie dobrze moga byc podparte, ale.mysle ze zle pomierzyles. Poza tym jak nie masz luzu podmien plytke na mniejsza i sprawdz ponownie i tak do skutku. Potrzebny ci tez klucz dynamometryczny zeby wszystko skrecic do kupy.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście nikt nie mówił że będzie łatwo, ale jak chce chłop zaoszczędzić .. :biggrin: a nie 7,5mm? musze sprawdzić :)

Ano nie, 7,5 były chyba po 1994, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Edytowane przez Herdi

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zwykłe płytki w tym silniku, to litry miały kapturki.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...