Skocz do zawartości

Synchronizacja gaźników


rafal1730
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie podpina się wakuometry w Yamaha Fzr 600?

Tak wyglądają króćce:

http://www.akcent.pl/ya/kr/kr_3rh_1.jpg

Zamiast tych śrubek wkręca się końcówki do wężyków?

Jeżeli tak to gdzie mógłbym dostać takie końcówki, ewentualnie czym można by je zastąpić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki to rzecz banalna. Mierzysz co to za otwór (M6, ,mniejszy czy co tam jest). Idziesz do sklepu instalatorskiego do ogrzewania i kupujesz odpowiednią rurkę miedzianą (ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym miedziany przewód hamulcowy), docinasz na odległość jaka ci pasuje, gwintownikiem delikatnie (bo to miedź) robisz gwint, w tym samym sklepie instalatorskim z pudełeczka z oringami wybierasz takie żeby ciasno weszły na rurkę, montujesz i jedziesz z synchro.

 

Tak robiłem w mojej Hondzi, w żony virago. Do Xjtki dokupiłem wkręcane kalamitki (od jakiegoś dzyngsa do smarownicy) bo był ten sam gwint, i rurki potem zakładałem na te kalamitki. Bez problemu.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki to rzecz banalna. Mierzysz co to za otwór (M6, ,mniejszy czy co tam jest). Idziesz do sklepu instalatorskiego do ogrzewania i kupujesz odpowiednią rurkę miedzianą (ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym miedziany przewód hamulcowy), docinasz na odległość jaka ci pasuje, gwintownikiem delikatnie (bo to miedź) robisz gwint, w tym samym sklepie instalatorskim z pudełeczka z oringami wybierasz takie żeby ciasno weszły na rurkę, montujesz i jedziesz z synchro.

 

Tak robiłem w mojej Hondzi, w żony virago. Do Xjtki dokupiłem wkręcane kalamitki (od jakiegoś dzyngsa do smarownicy) bo był ten sam gwint, i rurki potem zakładałem na te kalamitki. Bez problemu

 

To trochę się narobiłeś :)

Ja używam tanich końcówek prądowych do migomatu :biggrin: http://allegro.pl/koncowki-dysze-pradowe-0-8-mb-15-10szt-i5007232242.html

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład :)

Znaczy ja to robiłem jakiś czas temu... 2005 czy jak..

I miałem radochę dłubiąc sobie w szopce wieczorem :P

 

Ale - jak widać, metod jest sporo i bezproblemowych :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Wyczyściłem gaźniki i po założeniu przy próbie odpalenia motocykl łapie i od razu gaśnie.

Próbowałem kilka razy i nie ma wolnych obrotów. (przy próbie dodania gazu też gaśnie).

Wcześniej musiałem odpalać z lekkim odchyleniem manetki lub bez (po chwili gasła, lecz przy drugiej próbie zazwyczaj już chodziła)

Śrubki od składu mieszanki wykręciłem o 2,5 obrotu. (Przed rozebraniem na dwóch gaźnikach było te 2,5, a na dwóch 1,5)

Teraz pytanie czy bawić się najpierw tymi czterema śrubkami od składu mieszanki czy po prostu zwiększyć obroty?

(Wcześniej po rozgrzaniu wolne obroty było ok i na razie tego w ogóle nie ruszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ustawiłeś wolne obroty na gaźnikach? Powinna być do tego centralna śruba. Mieszanka to końcowa regulacja, nie pierwsza.....

Mogłeś nic nie zmieniać ale podczas demontażu/montażu coś mogło się przesunąć :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę odpalenia mam za sobą, lecz pojawił się kolejny problem :D

Zrobiłem sobie samemu wakuometr z wężyków i zapowietrza mi się olej w nich.

Ktoś tak miał?

Nie wiem od czego, czy jakiś olej nie dobry, czy może gdzieś nieszczelności szukać?

Po wlaniu oleju do wężyków było ok, a po pierwszym odpaleniu olej poszedł do góry i jak opadł to co kawałek już było powietrze.

Edytowane przez rafal1730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...