Skocz do zawartości

dorobienie rury wylotowej - tłumik


malkohlm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie pytanie. W xt tłumik fabryczny jest ciężki jak diabli i naszedł mnie pomysł żeby kupić sam tłumik wylotowy np. o taki http://allegro.pl/tlumik-cbr-scorpion-cbr-r6-r1-gsxr-zxr-gsf-dbkiler-i4934899700.html

 

i dorobić od tłumika wylotowego do kolektora rure wylotową. Zsynchronizować i żeby to grało. Da się zrobić taką rzeźbę? Jesli tak to co za rodzaj rury kupić i zastosować? Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik w xt-ku nie odstaje masą od tego z twojego linka . A jeśłi chcesz rzeźbić to szukaj rury stalowej o podobnym przekroju i czegoś do gięcia .

 

Lekkie wynalazki to chyba ze stopu CrMo , pamiętam kompletny kolektor do gsxr600 którym można było wymachiwać niczym klapką na muchy . Tyko na xt-ku takie wynalazki to jak karoseria z włókien węglowych na Żuku .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie. Kupiłem wydech dominatora i jest on montowny na "flanszę lub kryzę" chyba tak się to nazywa. I muszę ją kupić żeby dospaać rurę wylotową.

Jak to mierzyć? wwszędzie na aukcjach jest tylko wymiar "fi". To srednica czy rozstaw śrub?

 

Czy może można kupić dedykowaną flanszę pod dany wydech?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem sam komin. reszte dorobiłem, prawdziwa muzyka :)

 

Jakby co do wydechu dominatora pasuje kryza z opla astry. :D

 

Moto zaczęło strzelć marchwią. Regulacja gaźnika, za dużo powietrza dostaje?

 

1922420_814193091968035_9145513860901676

 

10947354_814193145301363_752929558547605

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ubogo , normalka po wymianie komina na przelot . Wymieniasz filtr na taki z większymi oporami (np. k&n ) albo mieszankę w zakresie powyżej jałowych trzeba wzbogacić - w normalnym gaźniku podnosi się iglice na przepustnicy podciśnieniowej o ząbek ale tu możesz mieć gaźnik z dwoma przepustnicami no i trza szukać w serwisówce .

 

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...