Skocz do zawartości

Tata indigo


grizzli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem takie cudo na warsztacie. Przyczyna prozaiczna-laczek na drodze. Auto 5-cio letnie, 80 000 km przebiegu. Gość miał je od nowości. Obejrzałem je dokładnie z czystej ciekawości, posluchałem też opowieści właściciela. Biorąc pod uwagę wygląd auta, raczej nie ściemnial. Na konieć powiedział, że kupno wyżej wymienionego pojazdu to najgłupsza rzecz, jaką zrobił w życiu. Eksploatowal ktoś kiedyś ten model lub jakikolwiek inny spod znaku Taty? A może miał ktoś z nim styczność?

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jeśli 6 letni diesel z klimą z polskiego salonu i z przebiegiem 40.000 km kosztuje ok 8.000 pln, to coś w tym musi być :)

http://otomoto.pl/tata-indigo-1-4-d-lx-sw-krajowy-klimatyzacja-C35302236.html

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem takie cudo na warsztacie. Przyczyna prozaiczna-laczek na drodze. Auto 5-cio letnie, 80 000 km przebiegu. Gość miał je od nowości. Obejrzałem je dokładnie z czystej ciekawości, posluchałem też opowieści właściciela. Biorąc pod uwagę wygląd auta, raczej nie ściemnial. Na konieć powiedział, że kupno wyżej wymienionego pojazdu to najgłupsza rzecz, jaką zrobił w życiu. Eksploatowal ktoś kiedyś ten model lub jakikolwiek inny spod znaku Taty? A może miał ktoś z nim styczność?

A co też ten właściciel mówił ? . Jesli to samochodowy odpowiednik chińskiego kibla z marketu za 1500zł to w zasadzie nie ma o czym gadać :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie robi co chwila, bo części są z marchwi, do tego kosmicznie drogie. Ostatnio udało mu się dopasować coś z hondy, więc szlochal ze szczęścia. Auto ma pełną elektrykę, ale nic nie dziala, nawet stacyjka, która się rozpadla jakiś czas temu, więc odpala na śrubokręt. Generalnie instalacja elektryczna wys*ala się już dawno Ma klimęi wspomaganie-nie dziala. Ma relingi, ktore rdzewieją. chociaż samo auto dziur jeszcze nie ma. Pod autem są jakieś sznurki i inne patenty, bo oryginalne uchwyty popękaly. Tłumika już nie ma, bo wyrdzewial. Deska rozdzielcza jest wyplowiala od slońca, tapicerka nie wygląda lepiej-widać, że jest z gówna Twierdzi, że naprawial już w zasadzie wszystko, co możliwe, Teraz znowu czas na zawieszenie, a ja, kretyn, umowiłem się z nim na przyszły tydzień :banghead: :banghead: :banghead: . O takich pierdach, jak matowe reflektory, nawet nie będę wspominal. Auto wygląda gorzej, niż nexiaj z pierwszych lat produkcji. dzisiaj. Ogólnie totalny kataklizm. Oglądaliśmy to i nas po prostu pozatykało, że auto w tym wieku i z takim przebiegiem może tak wyglądać. Nawet, jak właściciel fleja, to fizycznie nie jest w stanie tak wyeksploatować auta.

No chyba, ze się mylę i jest. Ale ręce musiałby mieć drewniane.

Poszukałem trochę opinii w necie. No dobrze nie jest.

Nawet kolpaki się rozpadają. Plastyk gorszy niż w marketowych po 10 zyla.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodami tej marki jeżdżą praktycznie całe Indie :). Tata to absolutny potentat na tamtejszym rynku. Zajmują się każdą gałęzią przemysłu, metalurgia, telekomunikacja, informatyka, hotelarstwo, żywność, lotnictwo, samochody i tak dalej i tak dalej :).

 

A teraz najlepsze, zgadnijcie jaka znana marka produkująca auta należy do Taty :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jaguar_Land_Rover

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo.. to bardzo szybko zwineli interes z Polski jak na takiego potentata . Przecieranie szlaku to kilka - kilkanaście lat .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dwoma autami tej marki tj. model Safari i Xenon.

Safari: przebieg jak wsiadłem około 90000. Było to pierwsze auto jakim jechałem i odnosiłem wrażenie że absolutnie nie wiem jak ono pojedzie.Zero kontroli, opóźniona reakcja na wszystkie działania kierowcy. Co do awaryjności i auto rozpadu - wszystko potwierdzam. Z ciekawych kwiatków - samootwierajace sie elektryczne szyby podczas jazdy , po tym jak padło 4x4 w aucie mieliśmy przyklejoną kartkę : Nie włączac napędu , ani blokady mech. różnicowego - grozi uszkodzeniem skrzyni - taka sama kartka była w dow. rejestracyjnym. Notorycznie zalewało wnetrze od podłogi. Można wymieniać godzinami. Auto chyba miało coś wspólnego z nissanem terano.

 

Xenon: Nie pamietam przebiegu ale był mały. Co do awaryjnosci to sie nie wypowiem bo mało jeździłem, za to wrazenia z jazdy całkiem odmienne od Safari. A i 4x4 sobie radziło. Wydawał sie minimalnie lepiej wykonany. Pan w serwisie zalecał , częste mycie elementów gumowych podwozia.

Z doświadczeń z tymi pojazdami odradzam wszystkim model Safari , a pozostałych i tak nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętem, jaki był hałas i podniecenie, jak wchodziły do sprzedaży w Polsce. Miały być tanie i zawojować rynek motoryzacyjny w naszym kraju. Sporadycznie je widuję na ulicach, ale w warsztacie miałem przyjemność pierwszy raz. Z tego, co się dowiedziałłem, nowy Indigo kosztował niecałe 30 000 złotych. Nieżle, jak na tak wyposażone kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyświetli obrazy dla samochodu tej marki, to w ofercie mają wszystko. Osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, pickupy, Niektore projekty zwalają wyglądem z nóg. Aż dziw bierze, że przy takim rozmachu nie potrafią zadbać o jakość. Tym bardziej, że to firma prywatna z długoletnią tradycją. Chyba, ze mają segment gówien dla biedoty, a pozostale wyroby trzymają klasę i wysoki poziom.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...