Skocz do zawartości

Z cyklu "moje patenty enduro" - pot z czoła


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kolejny patent znany z twardego enduro.

Dla niektórych pewnie śmieszny patent, ale dla znającym się na hardenduro nie jest do śmiechu gdy pot leje się z czoła, przenika przez gąbkę w goglach i leci do oczu, lub co gorzej wpada do wnętrza okularów i całkowicie zasłania widok. A przetarcie od wewnątrz tak zmoczonej szybki w goglach oznacza zwykle trwałe jej porysowanie (wewnętrzna szyba z systemem antifpg jest bardzo miękka).

Wpadliśmy więc na dość nieskomplikowany, acz skuteczny, sposób.

Gdy jest lato i pewność dużegho oddawania potu wkładamy do wnętrza kasku.... podpaskę.

Najlepsze są te ze skrzydełkami. Dzięki klejowi na skrzydełkach można takie podpaski solidnie przymocować do wyściółki.

W rezultacie pot leci do podpaski zamiast do gogli. Polecam.

Oczywiście stosowania tampnów mija się z celem :lol:

Załączam fokę mojego zapodpaskowanego kasku :buttrock:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tez sprobowac bo tez mam kask enduro ale nie moge miec gogli (mam okulary)

 

http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...hop.php?id=3156 :arrow: gogle dla noszących okulary. Zawsze lepiej żeby sie gogle pobrudziły i porysowały niż okulary które sie używa na codzień i są napewno droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was wie ile kosztuja szybki do Scotta te takie z zielonymi galami, albo czachami?? gdzie je mozna dostac i za ile??

 

Samych szybek nie sprzedają chyba do modelu HOLOGRAM a całe gogle koło 230 zł.

 

http://www.tnt-motocykle.pl/e-shop/tnt_sho...lid=GOG&level=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem laserową korektę wzroku trzy lata temu. Teraz jest naprawdę duża różnica

A ile taki zabieg kosztuje?

 

w Katowicach w klinice robia to w ramach kasy chorych czy innego nfztu :buttrock:

Ja niestety nie moge bo mam problem z tarczyca :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik - nie musisz stosować takich patentów, to już nie te czasy. jak chcesz to ci moge tu kupić i podesłać za kilkanaście złotych taką szmacianą czapeczke scotta, z siatką na górze i z materiałem dookola głowy w który doskonale wsiąka pot i przy okazji trzyma kask żeby nie przekręcał sie na głowie. ja mialem ten sam problem że pot mnie szczypał w oczy ale kupiłem to w moim klubie i jest znacznie lepiej, zwłaszcza że mam tani kask z niewyjmowalbym środkiem i dzieki temu nie mam problemu z czyszczeniem kasku.

 

dopisane: dokładnie kosztuje kosztuje 36zł, jak chcesz to zamów bezposrednio przez TNT tel.0227517295 dokładna nazwa - czapeczka SCOTT SWEATHEAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...