Skocz do zawartości

Mińsk 125 brak pełnej mocy


zakopiec12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Minska 125 z rosyjskim silnikem i gaźnikiem k65 ze ssaniem na module. I jest taka sprawa że on nie ma takiej mocy jak inne miński. W tym rzecz ze jego charakterystyka pracy przypomnina pracę wski.. czyli chodzi od początku do konca tak samo.

Orginalny mińsk miał tak że miał muła a potem miał takiego zrywa,, a ten tak nie ma. Zrobiłem już szlif wymieniłem gaźnik moduł i dalej to samo.. ja sam nwm pomóżcie. A co do ustawienia zaplonu on ma coś takiego że jakbym jakkolwiek ustawił to będzie działać. co to może być ?? :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda świeca ?? gaźnika się nie wymienia tylko najpierw próbuje regulować a potem jak się nie da dopiero wymienia :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro świeca jest czarna to gaznik do regulacji. Sprawdz czy kompresja jest dobra, może pierścienie już mają dosyć. Miałem kiedyś WSK 175 i miałem podobny problem silnik był słaby przyczyną okazała się uszczelka pod cylindrem. Mieszanka zamiast być podawana nad tłok uciekała bokiem. Sprawdz też wydech może jest zapchany i dławi silnik. Jeżeli masz możliwość to załóż tłumnik od innego minska. Tylko nie jezdzij bez tłumnika bo to najprawdopodobniej spowoduje spadek mocy. Wydech w 2t jest bardzo ważny.

Edytowane przez mateusz786
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsamwpierw reguluj gaźnik- masz za dużo paliwa w mieszance. To pierwsza diagnoza po kolorze świecy. Druga a może nawet pierwsza- sprawdź przerwę na świecy lub zmień świecę. Kolejna opcja- zapchany wydech. Jeśli ogarniesz te 3 rzeczy i dalej nie będzie poprawy to będziemy myśleć. Btw, jaki kolor iskry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...