Skocz do zawartości

Opony w teren!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewne pytanie, a więc dotychczas uważałem że opony nie mają większego wpływu fakt faktem, jezdziłem po suchym a raczej po deszczu czy też w grudniu czy styczniu gdzie ziemia jest kompletnie mokra nie zdarzało mi się :p a jak już to sporadycznie i tylko przelotowo czyli lekki teren itp.

 

moje aktualne moto to Yamaha wr 450f 2005rok, aktualna opona to Motoz 130/80-18 opona to 90% sucha nawierzchni 10% mokro ogólnie na tej oponce moja wrfka w lesie, ma problem ruszyć po prostym a o podjazdach już nie wspomne.

 

Jakie polecacie opony do takowej wrki i jaka szerokość itp. a najważniejsze, ile powietrza? jak miałem 0.7 + trzymak to potrafiło mi przedziurawić dętke na wprost dziura z 10 cm długości.

 

Czy może zastosować musa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musy to koszt około 1k - po 500 na koło. Jak Cię stać to klasa, sam bym sobie sprawił ;) A jak nie to dobrze wozić ze sobą sprzęt do wymiany dętki, albo ewentualnie jej naprawy.

 

Ciśnienie u mnie to 0,8 tył i około 1,0 przód, a sam w wrce mam Michelin CROSS AC10 110/100 R18 64 R. Na mokrym/błotnistym terenie lepiej mi się jeździło na mistasie... Ale ponoć te miszeliny są twardsze... Zobaczymy.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 0.5 bara

 

ja jeździłem na 0.6 tył, 0.8 przód

żeby w błocie i na mokrym było dobrze to trzeba sobie dobrać oponę do tego celu przeznaczoną, ja preferowałem wzór bieżnika z mitasa c-02 ale z produkcji mefo

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

prawdopodobnie myślę nad rozmiarem 130/90 18 a opona coś typu :

 

http://allegro.pl/opona-130-90-18-130-90-18-mitas-c-04-cross-leszno-i4902289262.html

 

myslę że taka oponka będzie się dobrze sprawowała, a też myślę czy nie szukać poprostu używek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c-04 kiepsko sobie radzi w błocie niby jest uniwersalna ( długo wytrzymuje jak jeździsz po asfalcie ) ale w błocie klęska co z tego że jodełka jak w traktorze jak się nie oczyszcza , ja mam c-04 140 szerokości w XR i ostatnio jak wyjechałem w błoto to co 1m stawałem bo myślałem że łańcuch zgubiłem albo sprzęgło się ślizga -piec wyje a moto stoi :D ja jej używam jako kompromis dzięki temu że jest szeroka jak w starze znośnie jeździ się po piasku ( piach żwir to ma zajawka :D ) , a robię bardzo dużo dolotów po asfalcie i nie stać mnie żeby co chwila wymieniać oponę ( opony na piasek czy błoto na asfalcie znikają w oczach )

 

tu masz tabelkę jak nie latasz po czarnym ja był dał szansę c-12

http://enduromania.pl/img/t5.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myslę że taka oponka będzie się dobrze sprawowała, a też myślę czy nie szukać poprostu używek?

 

Nie polecam. Raz chciałem zaoszczędzić i kupiłem AC10 do DT-ki. Za przód i tył wyszło mi coś około 150zł. No ale opony starczyły na 2 m-ce tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c-04 kiepsko sobie radzi w błocie niby jest uniwersalna ( długo wytrzymuje jak jeździsz po asfalcie ) ale w błocie klęska co z tego że jodełka jak w traktorze jak się nie oczyszcza , ja mam c-04 140 szerokości w XR i ostatnio jak wyjechałem w błoto to co 1m stawałem bo myślałem że łańcuch zgubiłem albo sprzęgło się ślizga -piec wyje a moto stoi :D ja jej używam jako kompromis dzięki temu że jest szeroka jak w starze znośnie jeździ się po piasku ( piach żwir to ma zajawka :D ) , a robię bardzo dużo dolotów po asfalcie i nie stać mnie żeby co chwila wymieniać oponę ( opony na piasek czy błoto na asfalcie znikają w oczach )

 

Na pisek i żwir polecam Pirelli Scorpion MX.

Upalam CR-ke na nich i jest naprawdę dobrze.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...