Skocz do zawartości

olej - co i jak??


Zyclon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK!!

Wiec tak... Ja po przeczytaniu ksiazki do Jawy tez planowalem płukac tym "czymś" skrzynie, powstal jednak pewien problem... Nikt nie wiedzial co to ten olej wrzecionowy, poradzilem sie wiec człowieka który Jawę ma 25 lat (od nowosci). I napisał mi dwa mozliwe rozwiazania:

1. Jesli wiesz co to za olej jest w skrzyni (mineralny czy syntetyk) to rozgrzewasz silnik odkrecasz wylot oleju i zostawiasz tak na cala noc i powinno wystarczyc. Nalewasz rano oleju tego samego typu i jazda :buttrock: .

2. Jesli nie wiesz jaki olej byl ostatnio to: zastanawiasz sie jaki chcesz wlac i go kupujesz, kupujesz tez taki sam typ oleju tylko najtanszy do plukania nim. I tak:

- wylewasz stary

- wlewasz tani i jezdzisz 10 km

- wylewasz tani

- wlewasz nowy i jazda :buttrock:

A teraz moja sugestja, ja nie wiedzialem jaki mam olej w skrzyni, ale szkoda mi bylo kasy na plukania wiec rozgrzalem sprzeta postawilem na noc by dobrze scieklo, wlałem Hipola 15f i nawet sprawdzilem jakis czas temu co z nim i bylo wszystko OK. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie stosuje oleju wrzecionowego do płukania silnika.

Zrób tak jak radzi kolega.

Rozgrzej dobrze silnik dłuższą jazdą i od razu spuść olej.

Będzie on rozgrzany i ładnie ścieknie z silnika.

Olej wrzecionowy stosowano kiedyś bo wiadomo jakie były oleje.

Zostawiały laki i nagary. Olej wrzecionowy był rzadki i potrafił większość tego typu syfów wypłukać.

Tyle że zawsze w silniku pozostawała jego cześć i zmieniał on właściwości oleju nalanego do silnika po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

 

Olej w skrzyni biegów podlego dużo dłuższemu starzeniu niż olej silnikowy (o ile są one rozdzielone), jeśli olej ze skrzyni nie wycieka to trzeba zmieniać go bardzo żadko, ( w przypadku mokrego sprzęgła) natomiast przy skrzyniach samochodowych można wymieniać go nawet co 10 lat lub dłużej, ale tam kąpane są tylko tryby a nie sprzęgiełko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...