Skocz do zawartości

Problem z iskrą Honda VTR 1000 Firestorm


VTR1000F
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest taki, znika mi gdzieś iskra, dopiero jak podepnę kablami pod samochód, pojawia się, ale wypadają zapłony bo wali ogniem w rure, krzystusi się, pyrka. Zaznaczam że akumulator w pełni naładowany, sprawny. Wszystkie styki odpowiedzialne za prąd do zapłonu poczyszczone, kable wydają się w dobrym stanie. Co może być przyczyną? z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moduł tylko problemy z połączeniem aku - instalacja . Trzeba zacisnąć zęby i sprwadzić wszystkie kostki oraz oczka grubych przewodów .



Jeśli gdzieś jest kostka łącząca klka mas to tez trza ją zbadać . W tamtych latach hondy miewaly problem z tą zbiorczą masą .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie sprawdź i oczyść/popraw styk wszystkich połączeń masowych. Gaźnikowe Hondy na cewkofajkach są jakoś mocniej podatne na ten problem. W ostateczności uszkodzona cewkofajka, ale to się zdaża bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo (co zalecają fora starszych motocykli) poprowadź drugą, "zapasową" masę do ramy.

Ja bym jeszcze rzucił okiem na fajki. Jeżeli kiedyś tam je zalało, np. solidny deszcz, to czasami przebicie zostaje.

No i czasami pomaga pójście "po kablu" i rozpięcie/spięcie wszystkich połączeń po drodze. Czasami wydaje się że jest OK, a naprawdę coś było nie tak. Miałem tak w moto, miałem tak w kompie :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...