Skocz do zawartości

Jak masz krowę, to hamuj. Jak masz psa, to nie hamuj! - Bałkany 2014


kolasgsxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzetelny spis,dobra robota..osobiście połowy bym nie zabrał...ot, po prostu.

Tylko zastanawia mnie, gdzie kupić namiot 3,5 osobowy :blink: :laugh:

Są dostępne namioty tzw. 3,5 osobowe, czasami to się nazywa 3+, a czasem narysowane są 3 osoby i jedna mniejsza.

 

 

Zamiast kompresora to pompka rowerowa lepsza - mało miejsca zajmuje a i niezawodność na wyższym poziomie.

 

Pompka była w pierwszej wersji listy rzeczy. Jednak jak w lato w centrum Wawy musiałem napompować koło w rowerze (mała alumionowa dwustronna pompka),i zacząłem sobie wyobrażać, że mam to zrobić na conajmniej 3-4 krotnie większej dętce. Dziękuję bardzo ;) Ciekawy jestem, czy ktoś kto rzeczywiście pompował taką małą pompką rowerową koło w motorze (a zwłaszcza tylne) zabrał by jeszcze raz pompkę zamiast kompresorka ;)

Ten kompresr zajmuje nie dużo więcej miejsca niż pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pompki czy kompresora można wziąć naboje z CO z adapterem do pompowania kół. Szybko sprawnie a resztę można dobić na stacji benzynowej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pompki czy kompresora można wziąć naboje z CO z adapterem do pompowania kół. Szybko sprawnie a resztę można dobić na stacji benzynowej.

Pewnie to też dobry patent, ale jak każdy ma swoje + i -. Na plus jak rozumiem waga i ilość miejsca, ale na minus ... jakoś nie wyobrażam sobie szukać naboi (bo już nam się skończyły) gdzieś w dziczy ;)

 

To teraz kolej na mapy.

 

Dzień 1

 

SWf9Vq3.png

 

Dzień 2

 

20dSEJ2.png

 

Dzień 3

 

CgRNhKo.png

 

Dzień 4

 

2trB9xO.png

 

Dzień 5

 

o6rGXio.png

 

Dzień 6

 

wWKuIEm.png

 

Dzień 7

 

Y6Htm8B.png

 

Dzień 8

 

3iJTIEG.png

 

Dzień 9

 

95sudQE.png

 

Dzień 10

 

imPITWo.png

 

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy cd.

 

Dzień 11

 

c6OlGio.png

 

Dzień 12

 

cbeunZq.jpg

 

Dzień 13

 

DCpkatL.jpg

 

Dzień 14

 

3lcdpOU.png

 

Dzień 15

 

BmSvwPx.jpg

 

Dzień 16

 

WhW3FYI.jpg

 

Dzień 17

 

X1mfpAD.jpg

 

Dzień 18

 

K4GoGGC.jpg

 

Dzień 19

 

FY5f1ok.jpg

 

Dzień 20-21 w Hajduszoboszlo

 

Dzień 22

 

QeVXEPs.jpg

 

Cała mapa (bardzo ogólna)

 

oBuupCY.jpg

 

Z dalszej perspektywy

 

hs8x3Xl.jpg

 

 

 

 

 



PODSUMOWANIE

 

W sumie przejechaliśmy ok. 5,5 tys kilometrów. Całkowity koszt wyjazdu na 3 osoby (bez wydatków na przygotowanie motocykli) wyniósł ok. 8 tys zł. Dużą cześć z tych wydatków pochłonęła benzyna. Nie jest to mało, ale z drugiej strony, jakby pojechać na 3 tygodnie w 3 osoby nad polskie morze, to wyszłoby zapewnie tyle samo. Nie wydawaliśmy też niepotrzebnie pieniędzy, wybieraliśmy najtańsze noclegi i rzadko jadaliśmy w restauracjach. Zabraliśmy ze sobą też sporo żywności liofilizowanej. Duża część kasy (poza benzyną) poszła też na wjazd na sv. Jurę, rafting Tarą, promy i Aquapark. Ale bez tego nie byłoby tak fajnie! Chciałem dodać również zdjęcia śladów trasy z każdego dnia, ale mój głupiutki Garmin raczył je sobie skasować – ach ta niemiecka technika, dlatego też dodałem trasy z googli.

 

Uczestnicy wyprawy:

Janelek i Ja – KTM Adventure 990

Dorotka – KTM Duke 200

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO :)

 

Dzięki ;)

 

Mam nadzieję, że do końca lutego zacznę pisać relację z Maroko - wyjazd ten sam co opisuje Neno, jednak z innymi emocjami, innymi zdjęciami i przede wszytskim napisany okiem osób, które były tam po raz pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zazdroszczę podróży, opis wyjazdu fajny... ekipa taka ,z którą można samemu śmiało pakować się w jakieś motocyklowe przygody. Pozdrawiam Was serdecznie i motocyklowo. Mareks

 

Dzięki i pozdrawiamy ;)

 

 

Dobra robota :biggrin: Planuję w lecie wyjazd do Grecji i deczko boje się bałkanów, ale wasz dziennik rozwiał moje wątpliwości...A powrót przez Włochy :biggrin: Zyczę szerokości i wielu pozytywnych wrażeń.

 

Bałkany są spoko! Jeżeli nie lubisz takich klimatów, to nie zapuszczaj się w głąb Albanii, reszta wybrzeża to zwykła, cywilizowana europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej

 

Znów w tym roku miała być Gruzja, ale z racji ostatnich akcji w Turcji i komunikatów na stronie ambasady PL w Turcji, nie widać też zdecydowanych chętnych na ten kierunek - Gruzję odpuszczamy.

 

W tym roku znów wybieramy się na Bałkany, z naciskiem na pojeżdżenie po Albanii (dojazd przez BiH), w planach głównie drogi górskie typu SH20, SH21, SH23, SH50/54 itp. Następnie Korfu (Grecja) i powrót w okolicach wybrzeża do Cro > PL. Wstępnie mapy etapami mam zrobione, ale jeszcze trochę muszę nad nimi posiedzieć - więc ich nie zamieszczam póki co.

 

Wyjazd 18 czerwca z rana, powrót 10 lipca (3 tyg.) - termin sztywny dla nas. Jeżeli chodzi o styl jazdy i itp. to zgodnie z niniejszą relacją z wyjazdy w 2014 r.

 

Jacyś chętni? Z racji wyboru tras albańskich raczej przydadzą się motocykle "trochę terenowe", ewentualnie zawsze raźniej chociaż na kawałek trasy np. dojazd do Czarnogóry/Albanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jeżdżę tą drugą trasą....ale głownie tranzytem.Zresztą nic ciekawego nie ma po drodze.Dopiero w Czarnogórze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...