Skocz do zawartości

Skorodowany zacisk Honda CBF 500 A 2004


Koyot_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam następujący problem: oddałem swój motocykl do serwisu (Honda CBF 500 ABS 2004) i mechanicy powiedzieli mi, że hamulce są w rozsypce. Mianowicie są wżery na tłoczkach i korpus jest skorodowany (linki do zdjęć: https://drive.google.com/folderview?id=0B3MfQ1WP9gmuVmk0R2UyRHRYR28&usp=sharing ).

 

Ponieważ ciężko jest na allegro znaleźć hamulce w lepszym stanie, chciałbym zapytać, czy jest jakakolwiek szansa na zregenerowanie ich lub czy istnieje firma, która by się tym zajęła? Ewentualnie jeśli ktoś by miał jakieś alternatywne rozwiązanie, byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ nie uśmiecha mi się dawać 2500zł za nowe zaciski.

 

Pozdrawiam,

Koyot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać - chodzi o hamulec przedni, tylni jeszcze jest w jako takim stanie. Oprócz tego - czy jeśli na korpusie jest korozja i się ją usunie (dajmy na to papierem ściernym) to czy uszczelka wypełni ubytki i nie nastąpi wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Niech Ci powie mechanik który rozkręcał.

 

Sprawdz czy honda nie stosowała tych samych hamulców z absem w innyvh modelach, np w większej i największej cbfce.

 

Możliwe, że do większych modeli te same części będą tańsze.

Dzwoń do handlarza, który rozbiera motocykle na części - oni powinni wiedzieć. Albo sprawdz w jakims katalogu.

 

Ja bym na Twioim miejscu brał używkę za 150-200 zł i się nie przejmował.

Albo jak chcesz to mogę Ci sprzedać zacisk. Świeżo po regeneracji (we wrzesniu), z nowymi jeszcze niedotartymi klockami spiekowymi trw za 550 zł.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze komandosek - popatrz czy od innego modelu hondy podejdzie.

A co do jazdy na niesprawnych hamulcach - jeśli nie zadziałają poprawnie to możesz się po prostu zabić albo zostać kaleką. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...