Skocz do zawartości

Suzuki GSX-R 600 bak paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do kupna nowego sprzętu i mam do kupienia Suzuki GSX-R 600 z 2002 roku. Mam odnośnie niego 2 pytania, a dokładniej odnośnie baku.

 

1. Czy wersja K1, K2, K3 oznacza rocznik produkcji? Czy wszystkie posiadały ten sam bak?

2. Czy do wersji K2 600cc pasuje bak od K2 750?

 

Moto zaczepiło o naczepę dostawczaka (na szczęście przy niedużej prędkości, owiewki nawet nie połamane tylko lekko przerysowane) na skutek czego w baku powstało wgniecenie i dziura.

 

Czy jest sens myśleć o jakimkolwiek wyciąganiu i spawaniu (czy jest to w ogóle możliwe?) czy może od razu rozglądać się za całym bakiem i lakiernikiem?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy jest / z czego wynika "kultowość" K1 ? takie odniosłem wrażenie z różnych wypowiedzi, blogów, felietonów ...

Czy to był pierwszy z wtryskiem?

 

Myślę że forum uniwersalnym opinia będzie bardziej wyważona, niż u rasowych zwolenników gixerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poszukaj sobie kolego historii modelu - będziesz wiedział wszystko :).

Jak dla mnie najbardziej kultowe były SRADy (za dzieciaka spędzałem długie noce z katalogami i najwięcej czasu gapiłem się właśnie na nie :) ),ale to nie wynika z żadnego doświadczenia/informacji, więc pewnie się nie liczy :P

Jakbym osobiście miał kupować, to do K5, może K6, chociaż najpierw szukałbym czegoś starszego.



A co do baku - kup "nowy".

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poszukaj sobie kolego historii modelu - będziesz wiedział wszystko :).

No niekoniecznie.

 

Wikipedia polska i angielska, inne strony, tam entuzjazm czy kult słabo się przejawia.

Z kolei bardziej emocjonalne felietony w manierze "scigacza" nie przedstawiają "panoramy rynku" dlaczego akurat ten model to kult, choć używają tego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź w poprzednim poście dotyczyła bardziej pytania "czy to był pierwszy z wtryskiem?" - stąd też naprowadzenie na historię modelu.

Inna sprawa, co dokładnie oznacza, że dane moto jest kultowe? Spotkałem się kiedyś z stwierdzeniem, że GPZ to matka wszystkich współczesnych motocykli wyścigowych (nie pamiętam dokładnie gdzie, jakiś angielskojęzyczny portal). Czy to znaczy, że mam zajebisty kawał historii u siebie w kuchni? Czy może rupiecia, który był używany przez pedała bojącego się MOCY i złożenia w zakręcie (żeby było jasne - jeszcze nią nie jeździłem i mam narzeczoną :P )?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...