Skocz do zawartości

SV 650, 99' - skąd ten olej?


Banan_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może spod pokrywy zaworów leci do gniazda świecy + poluzowana świeca

ja bym kupił komplet uszczelek, głowicę splanował i skręcił wszystko do kupy

na pocieszenie dodam że w mojej wyszły 3 szpile z bloku (gwint)

będzie kapitalka

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że jeszcze nie jest tak źle, bo u mnie póki co nic bokiem nie wylazło. Odpaliłem ją teraz na chwilę i żeberka znowu są wilgotne, a dźwięk był tragiczny. Słychać tak jakby dwa różne rodzaje tłuczenia - jeden typowo metaliczny, bardziej z góry silnika, a drugi bardzo niski, dudniący.

Pozdejmuję dzisiaj plastiki, spuszczę resztę oleju i chłodziwa, rozkręcę silnik i zerknę do środka. Chyba wiele gorzej już być nie może :D.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę kupić narzędzia, bo nie mam czym sprawdzić kompresji teraz. Zaraz wskoczę na Suzę i może coś uda mi się znaleźć niedaleko mojej wsi :D

 

Jeśli tak napiertala to zawsze się możesz pobawic :D Raczej nic nie zepsujesz a przynajmniej coś tam poznasz ;)


Ja mam nadzieję, że nic więcej nie zepsuję :D.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilę nic nie pisałem, ale wstawiłem moto do mechanika, żeby mi ogarnęli ten wyciek, podobno olej leciał spod czujnika położenia luzu

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=10093

na tym zdjęciu to pomarańczowe, o ile dobrze go zrozumiałem, podobno jest to jakoś pęknięte, a nowy czujnik kosztuje ok 300 zł, a że nie miał w zapasie to mi to pokleił i nie cieknie, ale zapewne będzie jeszcze do zrobienia :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...