Skocz do zawartości

Zatarcie?


Monotonny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem 5 dni temu Husqvarne SM 125. Gosciu mi powiedział że we włoszech był wymieniany tłok i uszczelki. Odpalił wszystko ładnie, niemiałem za bardzo sie gdzie przejechć i to mój może błąd ;/ ale jedziemy dalej z tematem. Kupiłem ją ale juz od początku na 1,2,3 tak jakoś przerywała ale jak dawałem gaz szybko puszaczajac i dawajac gaz to jakoś sie wkręcał. Jeżdziłem z 3 dni tak po 3km dziennie (niemiałem tablic i paliwa :D) na 4 dzien kupiłem paliwo i mówie jade kawałek dalej zobaczyć osiągi ^^ po przejechaniu może z 1,3km przy prędkosci 110km/h zablokowało sie koło. Jakoś go opanowałem podejrzewałem ze sie zatar, próbowałem kopnąć kopka ale juz nie szło. Przypchałem go do domu rozbieram głowiece siągam cylek i nie idzie musialem młotkiem wybijać tak sie zatarł. Tłok pokazałem koledze to powiedział że wygląda jak po 15-20 tysiącach km pokazał mi swojego po 9 tys km. Moj nieby był wymieniany we wloszech. Gosciu mi nie powiedzł że jest na dotarciu, myślałem że juz dotary itp. nawet nie pytając. Ale jak go oglądałem to na tylniej oponie była starta w jednym miejscu tak jak ja starłem sobie jak mi sie to stało. Najwidoczniej komuś sie to samo przytrafiło? I tu moje pytanie czym jest to spowodowane ? Nie dotarciem tłoka, pompa olejowa, pompa wody ? Ale raczej pompa wody nie bo jak by sie zagrzał to by puchł raczej. Niewiem juz co o tym myśleć. Wysyłam cylinder do szlifu i nowy tłok kupuje. Pisać kto co wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej do dozownika lałeś? Dozownik sprawny? Daje dobrą dawkę oleju? Jakby się zagrzał to chyba masz tam wskaźnik temp. jeśli nie to może, ale wątpię.

Prawdopodobnie wcisnęli ci kit, że remont był robiony. Sam się zastanów, kto normalny wkłada w moto i robi remont żeby go sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej w dozowniku jest, dozownik sprawny był, czy daje dobra dawke to nw, tak mam wskażnik temp nic sie nie paliło na czerwono, cos było robione bo była nowa uszczelka, ten gosciu to handlarz kupił go we włoszech bo tamten gosiu miał jakieś problemy i musiał sprzedać komorink cos takiego tak mi mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co? zatarłeś i szukasz winnego czy jak?

Gwarancji dożywotniej nikt Ci nie da

 

kolejny frajer

Po pierwsze nie szukam winnego tyko pytam. Frajer to może z cb ! I nie wyzywaj nikogo tutaj bo nikt cb nie wyzywa !

 

rozgrzewałeś to w ogóle przed jazdą, czy siadałeś i ogień? A co do tulei, to może dobrze, ty tylko oddasz do szlifu i wydasz 50zł, tuleja jest parę razy droższa.

Tak rozgrzewałem :) Tylko mi o to chodzi co ma wine, bo zrobie cylek kupie tłok założe a tu jeszcze raz sie stanie;/ Paliwo z olejem będe sam mieszał. Jeszcze jutro zobacze jak tam ta poma wygląda.

Edytowane przez Monotonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo paliwa powoduje zatarcie ? W husqvarnie prze sprzęgle jest regulacja powietrza. Musiałem miec zawsze troche powietrza bo jak było zamało to gasł ;/ Ja juz sam nie wiem co to mogło być ;( Moze poprostu nie dotarłem go i temu sie zatarł ?

Edytowane przez Monotonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz dysze w gaźniku, poczytaj na necie jakie ludzie polecają dysze. Zrób szlif jak masz tuleje, korbę pomierz czy się jeszcze nadaje. Najbezpieczniej od razu ją wymienić, to samo z każdym łożyskiem i uszczelniaczem w silniku. Za dużo paliwa nie zatrze silnika, za mało tak. Sprawdź jeszcze jak membrana wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...