Skocz do zawartości

sprawdzanie oleju


Adam20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawidłowo. Zazwyczaj zimny silnik odpalasz na 1-2 minuty, gasisz i po kolejnych 1-2 minutach sprawdzasz olej. Najlepiej po wymianie oleju - kiedy masz pewność ile oleju znajduje się w silniku - sprawdz poziom. Jak będzie dobrze to stosuj tą metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zazwyczaj zimny silnik odpalasz na 1-2 minuty, gasisz i po kolejnych 1-2 minutach sprawdzasz olej.

 

a widzisz a u mnie w XR nie działa :D

 

to jest kwestia motocykla w każdym jest innaczej, qpa ma najbardziej zbliżone silnikowo moto , więc jeśli pisze że prawidłowo to pewno tak jest :D

 

w xr600 ja olej sprawdzam natychmiast po zgaszeniu , ale nie po 1min pracy od zimnego silnika bo on wtedy nie jest jeszcze nagrzany i wtedy pomiar jest zaniżony.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a widzisz a u mnie w XR nie działa :D

 

to jest kwestia motocykla w każdym jest innaczej, qpa ma najbardziej zbliżone silnikowo moto , więc jeśli pisze że prawidłowo to pewno tak jest :D

 

w xr600 ja olej sprawdzam natychmiast po zgaszeniu , ale nie po 1min pracy od zimnego silnika bo on wtedy nie jest jeszcze nagrzany i wtedy pomiar jest zaniżony.....

 

też tak robię (mam 2 moto z suchą miską) i nic złego nie zauważyłem

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a widzisz a u mnie w XR nie działa :D

 

to jest kwestia motocykla w każdym jest innaczej, qpa ma najbardziej zbliżone silnikowo moto , więc jeśli pisze że prawidłowo to pewno tak jest :D

 

Dlatego dobrze jest sprawdzić metodę po zmianie oleju.

 

 

ja olej sprawdzam natychmiast po zgaszeniu , ale nie po 1min pracy od zimnego silnika bo on wtedy nie jest jeszcze nagrzany i wtedy pomiar jest zaniżony.....

Rozszerzalność cieplna nie ma większego znaczenia przy tych ilościach oleju. Czy zimny czy ciepły różnica będzie niezauważalna, natomiast ważne jest żeby odpowiednia ilość oleju znalazła się w zbiorniku i żeby pomiaru dokonywać zawsze w ten sam sposób. Serwisówki mówią jednoznacznie i jakoś to im bardziej wieże.. :D

Edytowane przez m_fiolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewności że moto ma stać w pionie i na kołach

w drzecie sprawdza się na zimnym po ok 1min pracy na jałowych

ale najpewniej zajrzeć do instrukcji

co moto to inny obyczaj

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...